Kas Gelişimi & Yağ Yakımı İçin Metabolik Beslenmeyi Öğrenin

Doğal yoldan hormonları ateşleyerek vücudunuzu anabolik hale getirin, maksimum kas gelişimi ve yağ yakımını öğrenin.

4.15 (528 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Nutrition
category
instructor
Kas Gelişimi & Yağ Yakımı İçin Metabolik Beslenmeyi Öğrenin
2,669
students
2 hours
content
Feb 2022
last update
$44.99
regular price

What you will learn

Metabolik beslenmeyi öğrenin.

Karbonhidrat yüklemesinin nasıl yapılacağını öğrenin.

Hipertrofi (Clean Bulk) beslenmesi ve kalori alımının nasıl yapılacağını öğrenin.

Yağ yakımı (Cutting) dönemi beslenmesi ve kalori alımının nasıl yapılacağını öğrenin.

Büyüme hormonu (GH), testosterone hakkında bilgi edinin beslenme ile yükseltmeyi öğrenin.

İnsülin hormonu hakkında bilgi edinin ve kontrol altında tutmayı öğrenin.

Makro besinleri öğrenin.

Description

Vücut Geliştirme İçin Metabolik Beslenme

Vücut geliştirme yaparken nasıl beslenileceği hakkında hepimiz birşeyler duyuyoruz. Armutun sapı üzümün çöpü diye haberler her yerden karşımıza fırlıyor. Özellikle sosyal medyada 1-2 dk lık hap bilgiler işi iyice içinden çıkılmaz hale getirdi. Herkes önümüze mucize niteliğinde bir formül sunuyor. Herkes en iyi formülün kendisinin ki olduğunu söylüyor. Peki ne yapacağız?

Bu yüzden sizler için bu kursu oluşturdum. Vücut geliştirme için metabolik beslenmenin bütün detaylarını anlattım. Daha önceden hiç duymadığınız bilgileri alacak ve tam gaz yola devam edeceksiniz.


Plaj Vücudu İçin Metabolik Beslenme

Metabolik beslenme içerisinde öğreneceğiz bilgiler ile plaj vücuduna daha kısa sürede sahip olabilirsiniz. Özellikle yağ yakımı dönemi ile ilgili anlattıklarım, sürekli yağ yakımına ihtiyaç duyan plaj vücudu için mükemmel bir kaynaktır.


Kadınlar İçin Metabolik Beslenme

Vücudunu şekle sokmak için ter döken hanımefendiler, metabolik beslenme sizin için uygulanabilir ve uygun. Özellikle yağ yakımı sırasında vücut kıvrımlarını kaybetmek istemeyen hanımefendilerin, bu eğitim içerisinde yağ yakımı dönemi beslenme şeklini mutlaka öğrenmeleri ve uygulamaları gereklidir.


Endokrin Sistem

Çok kaliteli antrenman yapsanızda, beslenmeniz antrenmanı destekleyecek nitelikte değilse alacağınız verim minimal olacaktır.

Metabolik beslenme size, kas gelişimi için anahtar nitelikte olan büyüme hormonu (GH) ve testosterone hormonunu doğal yoldan en üst seviyeye nasıl çıkaracağınızı öğretecek. Bu sayede kas gelişimi ve yağ yakımı için vücudunuzda anabolik ortamı yaratmış olacaksınız.


Dönemlere Göre Beslenme

Bilimsel Vücut Geliştirme: Aşamalı Yüklenme ve Dönemleme kursum içerisinde vücudunuzu en hızlı ve doğru şekilde inşaa edebilmeniz için yıllık dönemlemeden bahsetmiştim. Hipertrofi, kuvvet, yağ yakımı gibi dönemler. Metabolik beslenme kursu içerisinde, dönemlere uygun beslenme yöntemlerinide anlattım.


Uygun Kalori Alımı

Uygulayacağınız her dönem sırasında amaca göre kalori alımını doğru hesaplamak gelişim için çok önemlidir. Bir çok kişinin en sık yaptığı hata kalaori hesabını yanlış yapmaktır. Beslenme detaylarının yanında pratik kalori hesabınıda anlattım.


Kas İnşa Ederken Yağ Yakmak İçin Metabolik Beslenme

Evet, kas gelişimi sağlanırken yağ yakılabilir. Metabolik beslenme genel anlamda size bunu öğretecektir. Özellikle clean bulk denilen kilo almanın nasıl olacağını göreceksiniz.


Metabolik Beslenme Hakkında Öğrenci Yorumları

"Aletsiz vücut gelistirme egitiminden sonra ozellikle bu egitimi aldim ki  ise baslarken tam başlayayım eksik olmasın. Şu ana kadar sporcu  beslenmesi hakkında doğru bildiklerimin yanlış oldugunu anladım. Umut  hoca beslenme konusunda işin mantığını ve yöntemini anlatıyor. Ve  gerekli tüm bilgileri herkesin anlayabileceği şekilde basitçe  anlatıyor.Sorulan her soruya da çok hızlı bir şekilde cevap veriyor ve  destek oluyor, bu da bizlere güven veriyor."  Fatih T.


"Vücut geliştirme ilgilenenler için detaylı açıklamalar,neyi ne zaman  yapmamız gerektiği gibi her türlü konuya değinmiş Umut hocamız.Özellikle  ağırlıklı ve ağırlıksız antrenman kursları ile oldukça entegre  edilmiş.Umut Hocamıza böyle bir kurs hazırladığı için teşekkür ederim. " Oğulcan C.


"Şimdiye kadar enfes bir anlatim olmuş.. kisa öz net. çöp bilgi yok..  ayrica çokta kitapsal degil yaşama daha yakin hizli bilgi var.  tesekkurler " Fikrek Y.Faydalı olması dileğiyle.

Umut Varol

Kişisel Fitness Eğitmeni

Content

Giriş

Intro
Metabolik Beslenme Ne İşe Yarar ve Kimler İçin?

Makro Besinler

Karbonhidratlar
Proteinler
Yağlar

Metabolik Beslenme Temelleri

Metabolik Beslenme (MB) Nedir?
Enerjinin Vücut Yağından Karşılanması
MB'nin Yağ Yakıcı Etkisi
Büyüme Hormonu, Testosterone Hormonu, İGF-1
MB ve İnsülin

Metabolik Beslenme Uygulama Detayları

MB'de Seçilecek Besinler
Karbonhidrat Yüklemesinin Zamanlanması
MB İnce Ayar Yapmak
Örnek Menüler ve Menü Oluşturma
Menülerin Kişiselleştirilmesi & Beslenme Günlüğü

Dönemlere Göre Metabolik Beslenme

Beslenme Dönemlemesine Genel Bakış
Adaptasyon Dönemi Beslenme
Hipertrofi Dönemi Beslenme (Clean Bulk)
Karma Antrenman Dönemi Beslenme
Maksimal Kuvvet (Hızlı Kasılan Liflerin Gelişimi) Dönemi Beslenme
Yağ Yakımı (Cutting) Dönemi Beslenme

Kapanış

Bonus (İndirim Kuponları)

Reviews

Emre
April 23, 2022
Önce işin mantığını öğrenip(bilimsel ve profesyonel) sonrasında başlamak isteyenlere; Akıcı,detaylı,verimli bir eğitim... 25 Nisan 2022 yani pazartesi günü başlıyorum.Aynı zamanda edindiğim diğer eğitime de (Aletsiz Evde Vücut Geliştirme, Fitness Eğitimi & Programları). faydalı olacağına ve sporun yaşam tarzmı haline dönüşeceğine, yürekten inanıyorum.Teşekkürler UMUT VAROL...
Özlem
April 9, 2022
Genellikle sporculara ve erkelere yönelik olduğu anlaşılıyordu. İçerik biraz daha detaylandırılabilirdi.
GÜLŞAH
March 23, 2022
ben not almayı ve not alırken aynı zamanda dinlemeyi seviyorum yavaş ve akıcı olması ve temelden bilgiler veriyor olması sevmem için yeterli bir sebep herseyde önce bir emek var...
Gülşah
December 17, 2021
Bu bilgileri internetten de kolaylıkla bulabilirdim. Hayal kırıklığım ulaşamadığım bilgilerin olmaması
Erdem
September 23, 2021
Sıfır bilgi ile kursu izleyenlere çok şey katacaktır. Ama eksiklerini gidermek için kursu alacak olanlar ise umduğu aydınlanmayı yaşamayabilirler :) Menülerin detaylandırılması detaysız kalmış, örnek bir kaç menü daha oluşturulabilirdi. Yine de en başta bahsettiğim gibi bu işe yeni başlayacaklar için tatmin edici bir içerik sunulmuş.
Kürşat
September 1, 2021
çok detaylı ve güzel sunuma sahip bir kurs. Hocamız da gayet güzel anlatıyor ve güzel bilgiler veriyor. Mutlaka tavsiye ederim
Muhammet
September 1, 2021
Anlatılanlardan hiçbirşey anlamadım.besin değerleri zaten etiketlerin üzerinde var ve besin değeri izliyorum şuan..
Savaş
August 6, 2021
Genel olarak spor salonlarında hocaların verdiği bilgilerden ibaret. Zaten maksimal kuvvet, yağ yakımı ve hipertrofi antrenmanları konusunda bilgi sahibi olmadan bu eğitime ihtiyaç duyulmaz. 5. bölümde belirtilen antrenman şekilleri konusundaki kısımlar örnek menülerin çeşitlendirilmesi, beslenme düzeni konusunda olması çok daha iyi olurdu. Bu beslenme işinin iç yüzü sanırım hiç bir yerde tam olarak anlatılmıyor. Sürekli anlatılmayan bir şeyler var ve saklanıyor gibi hissediyorum. Neyse...
Eyyüp
May 18, 2021
faydalı bilgiler var . menu oluşturma ve besınler çeşitlendirilse ğüzel olacaktı . yınede güzel bir egitimdi.
Özgür
May 11, 2021
Sade ve anlaşılır bir anlatım.Yıllardır bir şekilde spor yapmama rağmen hedefime neden ulaşamadığımı bu eğitimle anlayacağıma inanıyorum.
Recep
May 11, 2021
genel anlamda verilen bilgiler fena değildi ama bende o tam tatmin duygusunu yaratmadı daha profesyonel olabilirdi
Seyfettin
April 30, 2021
Bu beslenme tarzı bana göre zor geliyor ama kesinlikle deneyeceğim keşke kalori menü oluşturma biraz daha açıklayıcı olsaydı
Sinan
April 25, 2021
Amaca yönelik faydalı bir kurs. Kişinin oluşturacağı program ve besin listesinin tamamen kendi uygulaması ve doğru-yanlış dengesini öğrenmesi için yapılmış bir eğitim.
Ataberk
April 17, 2021
Harika bir anlatım. Yalın, net ve tamamen amacı karşılayan bir içerik. Spor yapan her bireyin öğrenmesi gereken bir konu.
Abdullah
March 29, 2021
Gerçekten değerli bilgiler sunan bir kurs oldu. Bu konuda kendimi hep eksik hissediyordum, bu kurs sayesinde kendimi daha iyi hissediyorum. Aldığıma memnunum. Teşekkürler.

Charts

Price

Kas Gelişimi & Yağ Yakımı İçin Metabolik Beslenmeyi Öğrenin - Price chart

Rating

Kas Gelişimi & Yağ Yakımı İçin Metabolik Beslenmeyi Öğrenin - Ratings chart

Enrollment distribution

Kas Gelişimi & Yağ Yakımı İçin Metabolik Beslenmeyi Öğrenin - Distribution chart
2029750
udemy ID
11/16/2018
course created date
11/7/2019
course indexed date
Bot
course submited by