Udemy

Platform

Polski

Language

Programming Languages

Category

Kurs Symfony 4 dla początkujących

Poznaj framework Symfony w nowej odsłonie oznaczonej numerem 4: od teorii, po praktyczne zastosowanie.

3.25 (41 reviews)

Students

5 hours

Content

Oct 2019

Last Update
Regular Price

Topics


What you will learn

W tym kursie nauczysz się podstawowych zagadnień związanych z frameworkiem Symfony 4.


Description

Czego się nauczysz ?

Kurs stanowi szybkie wprowadzenie do najważniejszych zagadnień związanych z pracą w Symfony. Nauczysz się najważniejszych elementów tego narzędzia, które pokażą Ci jak wygodne może być zastosowanie tego frameworka w Twoich projektach. W tym kursie nauczysz się podstawowych zagadnień związanych z frameworkiem Symfony 4. Rozpoczniesz od instalacji i poznania routingu, przez zapoznanie się z mechanizmem usług, a skończymy na komendach konsolowych. Nauczysz się również pracy z systemem ORM Doctrine.


  • Dowiesz się, jak zainstalować Symfony

  • Dokonasz konfiguracji Symfony

  • Nauczysz się kontrolerów

  • Wszystkiego na temat routingu

  • Jak korzystać z szablonów

  • Stworzysz formularze i validacje

  • Opanujesz komendy konsolowe

  • Zrozumiesz szereg mechanizmów usług

  • Nauczysz się pracy z systemem ORM Doctrine


Nowości w Symfony 4

Symfony to jeden z najpopularniejszych frameworków PHP. Wersja oznaczona numerem 4 wprowadziła nowe podejście – zaczynasz pracę jako mikroframework. Dopiero gdy potrzebujesz to dodajesz nowe funkcje wedle potrzeb. Dla przykładu, jeśli tworzysz stronę internetową i nie potrzebujesz funkcji rejestracji użytkowników, to nie musisz go usuwać z frameworka ponieważ go tam nie ma. Dzięki temu tworzysz czysty i lekki kod, który zawiera tylko te elementy, których faktycznie potrzebujesz.


Dlaczego Symfony?

Z pośród wielu dostępnych rozwiązań Symfony stanowi jedno z najczęściej wybieranych. Na pewno wpływ na to ma fakt, że jest dosyć szybkie co pozwala tworzyć dobrze zoptymalizowane aplikacje. Kolejnym ważnym argumentem jest jego duża elastyczność. Jeśli potrzebujesz jakąś funkcję po prostu ją dodajesz do napisanego kodu. Co ważne nie musisz instalować całej zawartości, która często nie jest wykorzystywana. Wybierasz tylko potrzebne dla Twojej aplikacji elementy, tym samym nie zaśmiecając kodu.


Najlepsze praktyki

Jedną z filozofii, którą chcą przekazać twórcy Symfony jest stosowanie najlepszych praktyk. Dlatego tez w kursie, który masz przed sobą robimy to samo pokazując Ci optymalne podejście do pisania kodu.


Czy warto uczyć się Symfony?

Symfony od lat stanowił główny framework dla programistów PHP. Obecnie dogonił go konkurencyjny Laravel. Jednak twórcy Symfony widzą zmieniający się rynek i stale dostosowują swoje narzędzie do nowych standardów w branży. Dlatego też w dalszym ciągu Symfony wykorzystywany jest w różnego rodzaju projektach zaczynając od średnich aplikacji
po naprawdę rozbudowane. Aplikacja stworzona za pomocą Symfony nadaje się do stałej modyfikacji i aktualizacji. Dzięki temu duże korporacje często wybierają Symfony, by nadążać ze swoim biznesem za potrzebami jakie dyktuje im rynek.


Screenshots

Kurs Symfony 4 dla początkujących
Kurs Symfony 4 dla początkujących
Kurs Symfony 4 dla początkujących
Kurs Symfony 4 dla początkujących

Content

Wstęp

Wstęp

2 Instalacja

3 Kontrolery

4 Routing podstawy

5 Routing zaawansowany

6 Szablony

7 Konfiguracja

8 Serwisy

9 Doctrine

10 Doctrine

11 Formularze

12 Validacja

13 Komendy konsolowe


Reviews

[
[Ar]22 August 2020

Materiały oficjalne Symfony są lepszej jakości. Prowadzący cały czas improwizuje, a mógłby się przygotować. Nazwa następnej lekcji nie jest ani po polsku, ani po angielsku, co jest zresztą znamienne dla tego kursu. Generalnie męczę się, jak to oglądam.

D
Damian17 June 2020

Kurs naprawdę wartościowy. Zwracajcie uwagę tylko proszę na kod autora, bo nie kiedy coś zmienia i się tym nie chwali, bo np. przy renderowaniu pierwszego twiga w 6 sekcji bodajże, autor nie pochwalił się tym, że usunął routing z całego kontrolera i zachodziłem w głowę czemu nie śmiga ^^

T
Tomasz10 March 2020

Trochę mało, generalnie przydała by się druga część dla zaawansowanych z obsługą np. tłumaczeń, logowaniem, własnych repozytoriów...

M
Marek11 November 2019

Jestem bardzo zadowolony z zakupu - znajduje się w nim wszystko co powinno być dostępne przy pierwszym kontakcie z symfony.


2625960

Udemy ID

10/26/2019

Course created date

11/7/2019

Course Indexed date
Bot
Course Submitted by

Twitter
Telegram