4. İmar Planı Uygulamaları

4. İmar Planı Uygulamaları

3.50 (6 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Other
category
instructor
4. İmar Planı Uygulamaları
34
students
0
content
Apr 2023
last update
$19.99
regular price

What you will learn

İmar planı uygulaması ne demektir, sık kullanılan imar planı uygulamaları nedir, plan uygulamaları nasıl yapılır

İmar planı dersi eğitimin 4.aşaması olup Arsacılığın işleyişi ve oluşumunun nasıl gerçekleştirildiğinin öğretir bize

Tarladan arsaya dönüş süreçlerinin anlatıldığı bu dersimiz, arsa işinin oluşum ve yapım süreçlerini bize anlatmaktadır.

3194 sayılı imar kanunumuz kapsamında olan uygulama çeşitleri ve anlamları bu dersimiz de

Why take this course?

🌱 4. İmar Planı Uygulamaları: Dünyaya Hoş Darıyoruz! 🚀

Merhaba Arkadaşlar,

Sizin karşılarına yetenekli ve kapsamlı olan 4. İmar Planı Uygulamaları dersine hoş geldiniz! Bu ders, arsa eğitimimizin en rekorlu bölümlerinden biri olarak, imar uygulamalarını tecrildiğimizde, sizlere kadastral mülkiyetlerin imar planlarına göre nasıl düzenliyorsunuz, özellikle kadastro parcelinin işlem görerek imar parcelye dönüştürülmesi gibi zorlu problemleri çözmek öğretceğiz.

📐 İmar Planı Nedir ve Yapılması?

İmar planı, bir parselin değerini, genişlikten yükseklik olarak kullanarak belirlemeyi sağlayan ve imar planına göre uygulanan kanunlar ile düzenlenen bir süreçtir. Bu süreçte, parcelerin yönlerine, boyutlarına ve genel olarak nasıl şekillendirilebileceği hususları keşfedebilirsiniz. Ayrıca, özel donanımlı kanunlar ile düzenlemeler yapılacak zor olmayan bazı durumlarda, imar planı olan her yerde tarla vasıt olmayan yerler de uygulama yapılabilir.

🤔 Bir Yapı Üzerine Düşünmek

Bizim bu dersiniz kapsamlı olmasını sağlamak ve sizin fikir esnekliğini artırmak için, İmar uygulamalarının mantığını adım adım öğretici olarak bulunduracağız. Parcelerin nasıl meydana geldiği, ileride ne hale getirilebileceğine dair bilgi sahibi olmuş olursanız, bu da sizin yatırım kararlarınıza ciddi bir etki olacaktır.

📈 Ekipmanızla Uygulama Yapıyoruz

Örnek olarak, 4 tane 250 m² ayrı yan yana sütun bireysel olarak hareket ediyorsa ve bu parselerin tevhit edilerek birleştirildiğinde 1000 m² ye ulaşabiliyor olursanız. Bu tür uygulamalar, emsalinizin değeri nasıl artabileceğine, ve bu nedenle ne kadar sürede ve nasıl yapılacak olduğunu bilmenize yardımcı olacaktır.

🤝 İmar Uygulamalarının Faydaları

İmar uygulamalarının neden gerekli olduğunu anlamak, sizin imar işlerinize yapacağı ve büyük bir fikir esnekliği getireceğini dahil olmakla beraber, bu konuyla ilgili daha doğru bir görüşünüze yardımcı olacaktır. Bu bilgi, sizin yatırımlarınızda kararlar alırken ciddi bir fark etmenize ve daha kapsamlı bir plan yapmanıza olanak tanıyarak, karlı yatırımlarınızın başarısı noktasına ulaşmanıza yardıcı olacaktır.

🚀 Son Olarak...

Bu dersiniz tamamladıktan sonra, sadece imar planları üzerinde çalışmanız yerine, bu bilgileri gerçek dünyada uygulayarak kendi projelerinize doğru ve ekonomik bir şekilde imkan verici kararlar alabilirsiniz. Sizin bu sürecin öğrenci olarak olan yola çıkarıyoruz!

Siz biri olduğunu bilmemizi büyük kazançtir. Görüşmize bırakıyoruz! Dersiniz başlamış, İmar Uygulamalarında büyük adımlar atacağınızden eminseniz. Başarılar dilerim! 🌟

Screenshots

4. İmar Planı Uygulamaları - Screenshot_014. İmar Planı Uygulamaları - Screenshot_024. İmar Planı Uygulamaları - Screenshot_034. İmar Planı Uygulamaları - Screenshot_04

Reviews

Murat
April 14, 2024
Uzman olduğunuz anlaşılan bir konuyu örneklerle çeşitlendirip daha anlaşılır halde anlatabilirdiniz. Sanat tarihi dersi dinliyor gibi soyut kavramlar üzerinde kitabi anlatılmış. Bu eğitim videosunu daha iyi yapabilirsiniz, bu iyiliştirme bizim gibi bilgi edinmek isteyenlere bir borcunuz olsun lütfen.....

Charts

Price

4. İmar Planı Uygulamaları - Price chart

Rating

4. İmar Planı Uygulamaları - Ratings chart

Enrollment distribution

4. İmar Planı Uygulamaları - Distribution chart

Related Topics

5277036
udemy ID
4/17/2023
course created date
4/21/2023
course indexed date
Bot
course submited by