Udemy

Platform

Türkçe

Language

Memory & Study Skills

Category

Zihin Haritaları ( Mind Mapping) ile Öğrenmeyi Öğrenelim

Zihinler FORA İle Öğrenmenin Farkına Varırsınız ve Bir Daha Asla Eskisi Gibi Olmazsınız. Hayata Bakış Açınız Değişir.

4.66 (463 reviews)

Students

44 mins

Content

Mar 2021

Last Update
Regular Price


What you will learn

Zihin Haritalama Tekniğinin Ne İşe Yaradığını ve Hangi Amaç İçin Ortaya Çıktığını

Zihin Haritalamanın Kurallarını

Zihin Haritalarının Kullanım Alanlarını

Kısa ve Öz Olmayı, Daha Az Sözle Daha Çok Etki Yaratmayı

Kalıcı, Eğlenceli ve Özgün Öğrenmenin Keyfini Yaşamayı


Description

Türkiye Zihin Haritası Derneği Başkanı, Zihin Haritalarının (Mind Maps) mucidi Tony Buzan'nın öğrencisi ve aynı zamanda Uluslararası Alanda Yetkili Zihin Haritalama (Mind Mapping) Eğitmeni Akın Kağan Akçalı tarafından verilen Zihinler FORA eğitiminin amacı Öğrenme Kültürü oluşturmak ve Hayata Yeni Bir Bakış Açısı Kazandırmaktır.

Zihinler FORA eğitimleri 2014 yılından itibaren ODTÜ SEM de verilmeye başlanmıştır.

O tarihten itibaren eğitimlere gösterilen ilgi ve eğitime katılanların olumlu geri bildirimleri ile her geçen gün eğitime olan talep artmıştır.    

Zihinler FORA, sadece basit bir "öğrenme tekniği eğitim" değil düşünce tarzınızı değiştirerek "Öğrenmek İstediğiniz Konulara Bakış Açınızı Değiştirmeyi" hedefleyen bir eğitimdir. Bunun için ihtiyacınız olan çok etkin bir öğrenme ve düşünme tekniği olan Zihin Haritalarının nasıl ortaya çıktığını, kullanım alanlarını ve en önemlisi  eğlenceli, kalıcı ve etkin bir öğrenmede nasıl kullanılacağını anlatır. 21 yy. becerileri arasında en kritik becerilerden birisi olan Öğrenmeyi Öğrenme becerisini kazandırmayı amaçlamaktadır.

Unutmayalım ki 21 yy. bilgiyi en iyi şekilde kullanma çağıdır. Beynini seçilmiş bilgiler ile besleyenler amaçlı öğrenirler ve bilgi obezi olmazlar

Beynimizin öğrenme dışında yaratıcılık, hafıza ve genel düşünme becerilerini de geliştirmeli ve her birimiz zihinsel okur yazar olmalıyız. Ancak zihinsel okur yazar olarak kendi içimizdeki en iyiyi ortaya çıkartabilir potansiyelimizi tam olarak kullanabiliriz.

Daha geniş kitlelerin bu faydalı eğitimden yararlanabilmesi için stüdyoya girdik ve sizin için olabildiğince anlaşılır şekilde anlatmaya çalıştık..

Ömür boyu öğrenmenin hayati önemini anlatmaya ve istediğiniz hayatı yaşama özgürlüğüne sahip olabilmeniz için sürekli öğrenmeniz gerektiğini vurgulamaya çalıştık.

Siz istekli olduktan sonra tek yapmanız gereken karakterinize uygun bir öğrenme tekniği seçmektir.

Şu kısa hayat yolculuğunda Zihinler FORA diyelim....Screenshots

Zihin Haritaları ( Mind Mapping) ile Öğrenmeyi Öğrenelim
Zihin Haritaları ( Mind Mapping) ile Öğrenmeyi Öğrenelim
Zihin Haritaları ( Mind Mapping) ile Öğrenmeyi Öğrenelim
Zihin Haritaları ( Mind Mapping) ile Öğrenmeyi Öğrenelim

Content

Zihin Haritaları İle Öğrenmeyi Öğrenelim

Zihin Haritaları ile Öğrenmeyi Öğrenelim

Zihin Haritaları Nedir?

Zihin Haritalarının Kuralları

İlk Zihin Haritamızı Yapalım

Zihin Haritalarının Kullanım Alanları ve Son Söz


Reviews

V
Velat13 February 2021

İşine saygı duyarak, dinleyeni önemseyerek, tana tane, anlaşılır bir şekilde anlatılmış. Teşekkür ederim

Z
Zehra8 February 2021

Verilen bilgiler ve örnekler konuyu anlamam için gayet güzel ve yeterliydi. Benim için verimli bir kurs oldu.

Ö
Ömer8 February 2021

Zihin haritaları hakkında genel bir bilgiye sahip oldum teşekkür ederim . Biraz daha örnek olmasını açıkçası isterdim o yüzden ufak bir puan kırdım

M
Mustafa6 February 2021

Daha önceden duyduğum bir konuydu zihin haritaları... Öğrenmek için aldım eğitimi ve temelini öğrendim. Eğitimde; örnek üzerinde zihin haritaları anlatıldı. Birkaç yorumda da eğitim konularının artacağı ile ilgili yorum gördüm bunun için aldım. Faydalı olacağı düşüncesindeyim. Aslında bundan sonrası zihne kalmış, çalışma isteğine ve çabalamaya. Teşekkürer.

A
ALİ2 February 2021

YouTube gibi platformlarda da benzer içerikleri (ve daha fazlasını) bulabilirsiniz. Verilen bilgiler önemli ancak HALKA AÇIK VE ÇOK GENEL BİLGİLER. Küçük bir araştırmaya internetten rahatlıkla ulaşabileceğiniz bilgiler içeriyor. Özgün bir içerik beklerdim doğrusu...

O
Osman31 January 2021

Öğrenmeyi etkin bir şekilde göstermesi ve bunu yaparken anlaşılır bir örnek vermesi ve kısa bir zamanda bunu anlatması 5 yıldız vermemde etkili oldu.

M
Mustafa30 January 2021

Hazırlanan sunum olsun eğitmenimizin anlatımı olsun kursun içindeki bilgiler ve güzel özlü sözler hepsi gayet güzel ve başarılıydı.

Ş
Şeymanur29 January 2021

Çok profesyonel ve başarılı bir kurs. İlk olarak, bir çok platformda zihin haritaları tekniği ile ilgili makale okumuş ve videolar izlemiştim ama hiçbiri nasıl uygulandığını anlatmıyordu. Bu kursta, tekniği beraber pratiğe geçirip öğrenmiş oluyoruz. İkinci güzel şey ise kursun uzunluğu. İnsanların fazla zamanını almıyor, 30 dakikada kursu bitirebiliyoruz. Son olarak video kalitesi, eğitmenin diksiyonu ve anlatma biçimi beş yıldızı hak ediyor.

S
Salih29 January 2021

Başlangıç olarak güzel tekniklerden bahsedildi. Öğrencilik yıllarımda kendi geliştirdiğim bazı not alma tekniklerinin aslında zihin haritası uygulaması olduğunu şimdi farkediyorum.

H
Hasan15 January 2021

Anlatılan konu ne çok uzun gereksiz bir anlatıma girilmiş ne de üstün körü geçilmiş bir anlatıma. Konu ise anlatılırken örnek üzerinden anlatılmış. Çok memnun kaldım. Emeği geçen hocamıza teşekkür ederim.

B
Başak15 January 2021

Harika. Çok güzel bir diksiyon, akıcı anlatım. Gönül rahatlığı ile bu kursa başlayabilirsiniz. Verilen her bilgi için teşekkür ederim, emeğinize sağlık. :)

M
Mustafa15 January 2021

Anlatılan konu faydalı; günlük yaşmda uyulanması bizlere çok katkı sağlıyacak bir şey. Ama hocamızın toplam dersin yarısını çizimi iyi bir arkdaşın yaptığı çizime ayırması ve örnek olarak da sadece bunu kullanması eksik olmuş kanımca. Derste anllatığı nerede ne zaman örnekleri basit birer örnek ile detaylandırılsa ve özellikle çizimi yapanın ortalamanın üstünde bir çizimci olmaması önerimdir. Şahsen o çizimi gördüğü için "ben bunu yapamam" diyenlerin olacağına inanıyoru; hocamız "çiziminizin iyi yada kötü olması önemsiz" söylemiş olmasına rağmen. Kendisine teşekkürler..

M
Mustafa4 January 2021

anahtar kelime bulmak gerçekten akışı olan bir toplantıda ya da karşınızdaki hızlı şekilde bir şeyler anlatıyor, öğretiyorken bu kadar kolay olmuyor maalesef. renk mevzusunda da katılıyorum ama yanımızda kalem kutusuyla dolaşmak durumunda kalırız :)

G
Gözden3 January 2021

Konu ilgimi cektigi icin kayit oldum, hoca cok guzel anlatiyor, tane tane, tek tek. Bu konu uzerinde bilgi sahibi olan kisiler icin degil de, daha cok baslangic seviyesinde olan kisiler icin uygun oldugunu dusunuyorum. Orta uzunlukta bir sunum gibi ama keske daha uzun olsaydi.

M
Metin11 December 2020

hocamızın emeğine sağlık. Güzel bir çalışma hazırlamış ama birşeyler eksik kalmış gibi. Farklı birkaç örnekleme daha yapılabilirdi diye düşünüyorum.


Coupons

DateDiscountStatus
1/15/2021100% OFFExpired
1/29/2021100% OFFExpired
3/1/2021100% OFFExpired
4/26/2021100% OFFExpired
7/18/2021100% OFFExpired

3409238

Udemy ID

8/10/2020

Course created date

8/16/2020

Course Indexed date
Bot
Course Submitted by