Türk İşaret Dili

Yöresel farklılıklara değinen ve ayrıntı ögreten eğitim

4.78 (41 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Language
category
instructor
303
students
3 hours
content
Feb 2022
last update
$19.99
regular price

What you will learn

İşitme engellilerle rahatlıkla konuşabilecekler

Adliyelerde ,hastanelerde vs. tercümanlık yapabilecek

Eğitmenlik yapabilecek

İşaret dili hakkında yeterince bilgi sahibi olacak

Description

Dünya üzerinde milyonlarca bulunan işitme ve konuşma engelli bireyleri anlamak, onlarla anlaşmak ister misiniz? İşaret Dili Eğitimi sayesinde işitme engelli bireyler ile temel düzeyde anlaşabileceksiniz.

Türk İşaret Dili, işitme engelli Türk vatanadaşlarının dilidir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özel grameri ve cümle yapısı vardır. İşaret dili bilen kişilerin sayısı son zamanlarda artıyor. Bununla birlikte işaret dili bilen çalışanlara ihtiyaç da artmaktadır. Kamu sektöründe ve özel sektörde işe alımda bazı açık kriterler arasında “işaret dilini bilen” ibarelerine sıkça rastlanılmaktadır.

İşaret dilini sadece sağır veya dilsizlerin öğrendiği bir dünya sizce ne kadar yeterli gelir? İletişimin yeterli seviyede olmadığı ortamlarda ayrışma ve dışlanmalar görülecektir. İşaret dili bunu önlemek, adeta köprü vazifesi görerek işitme engelli bireyler ve engelsiz bireyler arasında bağ kurar. Onlar işaret dilini öğrenerek bizlere bir adım atıyorlar peki ya biz? Geçmişten günümüze başarılı veya başarısız birçok girişim görüyoruz. Özellikle son zamanlarda işaret dili bilincinin geliştiğini ve öneminin vurgulandığını söyleyebiliriz. O halde ne duruyoruz? ‘Şu an uygun bir zaman değil’, ‘işim çok yoğun’, ‘etrafımda engelli bir birey yok’ bahanelerini kenara atıp öğrenmenin tam zamanı!

İşaret dili işitme engelli olmayanlar ile işitme engelli olanlar arasında kurulmuş bir köprüdür. El işaretleri ve yüz hareketlerinden oluşan birçok ifadeyi kullanarak iletişim kurulur. İşaret dilini öğrenmek zor değildir. İşaret dilini kullanan çalışanların iş dünyasında diğerlerine göre her zaman bir adım önde olduğunu göstermektedir.

Sizleri eğitimime bekliyorum

Screenshots

Türk İşaret Dili - Screenshot_01Türk İşaret Dili - Screenshot_02Türk İşaret Dili - Screenshot_03Türk İşaret Dili - Screenshot_04

Content

Türk İşaret Dili

İşaret dili hakkında genel bilgiler
Alfabe ve zamirler
Tanışma terimleri
Renkler
Zaman kavramları
Aile kavramları
Fiiler
Eğitim terimleri
Sağlık terimleri
Yiyecek ve içecekler
Meslekler
Hayvanlar
Renkler örnek
Aile örnek
İstiklâl marşı
Sayılar
Meslekler

Reviews

Nadide
January 18, 2022
Videolar çok açıklayıcı çok öğretici severek izledim. Ayrıca eğitmenimiz de gayet anlaşılır ve ayrıntılı anlatıyor. Teşekkürler:)
Güler
January 17, 2022
Tuğba Hocam işaret dilini öğrenmenin önemini bize hatırlatan ve kolayca , severek öğrenmemizi sağlayan mükemmel bir hocamız.İş çıkışı yorgun olsam bile hiçbir dersini kaçırmak istemedim. Hastalarım arasında işitme engelli kişiler oldu,onlarla anlaşabilmek de çok mutlu etti beni.Teşekkürler sevgili Tuğba Hocam ve bizlere her sorumuzda ilgili bir şekilde yardımcı olan Selçuksem

Charts

Price

Türk İşaret Dili - Price chart

Rating

Türk İşaret Dili - Ratings chart

Enrollment distribution

Türk İşaret Dili - Distribution chart

Related Topics

4364878
udemy ID
10/24/2021
course created date
12/9/2021
course indexed date
Bot
course submited by