Swift ile Uygulama Geliştirme

Swift programlama dilini baştan sona keşfedin, iOS geliştiricisi olma yolundaki ilk ve en güçlü adımınızı atın.

4.58 (28 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Mobile Apps
category
147
students
38.5 hours
content
Jan 2022
last update
$49.99
regular price

What you will learn

Swift programlama dilinin temelleri

UIKit ve Storyboard kullanarak iPhone & iPad uygulamaları geliştirmek

Apple tasarım prensiplerine uygun uygulamalar tasarlamak

İnternet ile iletişime geçmenin ve verileri kaydetmenin farklı yöntemleri

Description

Hem kod yazmaya yeni başlayanların hem de profesyonellerin rahatlıkla takip edebilecekleri 39 saatlik müfredat ile Swift dilinin özelliklerini derinlemesine keşfedin ve kendi iOS uygulamalarınızı geliştirmeye başlayın.


44 Konu

Göz alıcı uygulamalar tasarlamak ve geliştirmek için ihtiyaç duyacağınız tüm konuları sizin için bir araya getirdik.


Birebir Destek

İhtiyaç duyduğunuz her an desteğe hazır eğitim mentorları ile kod sorunlarınızı birebir görüşmelerde paylaşın, problemlere daha yenilikçi çözümler geliştirmeye başlayın.

Not: Çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen ve 1 saat ile sınırlı olan mentorluk görüşmeleri, eğitim boyunca 3 kez kullanılabilir. 


Gerçek Projeler

App Store'da yer almaya aday birbirinden farklı, eğlenceli ve öğretici 5 proje ile yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayın, farklı kategorilerde iPhone uygulamaları geliştirmenin inceliklerini öğrenin.


Öğrenci Yorumları


Çağatay Aksoy

"Swift ile uygulama geliştirme macerama, iyi ki TurkishKit gibi donanımlı bir ekiple başladım. Yalnız hangi kodu nasıl yazmam gerektiğini değil, neden o şekilde yazmam gerektiğini de öğrendim. Başlangıçta yazılımla ilgili çok bir bilgim olmasa bile, anlatılanların temelden ve basitleştirilerek anlatılması; anlatılanları anlaşılır kıldı. Bu konuya ilgisi olan herkese "Swift ile Uygulama Geliştirme" programını öneririm.”


Bilge Şahin

Bu eğitim benim için yeni bir programlama dili öğrenmekten fazlasıydı. Kodlamaya neredeyse yeni başladığım dönemde bana programlamanın mantığını ve doğrularını da öğretti. Öncesinde bana soyut gelen terimler, zorlama olmayan ve örneklerle pekiştirilen anlatım ile kafamda somutlaştı. Her hafta öğrendiklerim ve yeni proje örnekleriyle yapabileceklerimin sınırının genişlediğini gözlemlemek, hafta içinde onlar için çabalamamda büyük motivasyon kaynağı oldu. Kendimi bu yolda geliştirme sürecimde adımlarımı sağlamlaştırdığınız için tüm TurkishKit ekibine teşekkür ederim.

Screenshots

Swift ile Uygulama Geliştirme - Screenshot_01Swift ile Uygulama Geliştirme - Screenshot_02Swift ile Uygulama Geliştirme - Screenshot_03Swift ile Uygulama Geliştirme - Screenshot_04

Content

Swift Temellerine Giriş

Teknolojinin Dili Kodlama
Playground Temelleri
Veri Tipleri & Sabitler ve Değişkenler
Operatörler
Kontrol Akışı
Fonksiyonlar
String'ler
Objeler, Metotlar ve Özellikler

Xcode ile Tanışın

Struct
Class
Koleksiyonlar
Döngüler
Xcode
Build, Run ve Debug

Arayüz Elemanlarını Yakından Tanıyın

Dokümantasyon
Interface Builder Temelleri
UIKit ile Kullanıcı Arayüzüne Giriş
İlk Uygulama
Kontrol Elemanları
Autolayout ve StackView
Optionals
Tip Dönüşümleri
Guard

Uygulama Hayat Döngüsü ve Veri Modelleme

Scope & Sabit ve Değişken
Enumerations
Protokoller
Segue ve Navigation Controller
TabbarController
View Controller Hayat Döngüsü
Basit Akışlar Oluşturmak
Uygulama Anatomisi ve Hayat Döngüsü
Model View Controller

Uygulamanızda Veri Kaydedin

ScrollView
TableView Giriş
TableView İleri
Verileri Kaydetmek
System View Controllers

Uygulama Geliştirin

Karmaşık Veri Girişi Ekranları Oluşturmak
Closures
Extensions
Pratik Animasyonlar

İnternet ile İletişme Geçin

İnternet ile Çalışmak: HTTP ve URL Session
JSON
Concurency

Reviews

Begench
March 31, 2022
Udemy ' de A dan Z ye İOS yazılımını öğrenebileceğiniz tek adres Emirhan Erdoğan hocadır , yaklaşık 1.5 ayda tüm kursu geçtim ve şu anda uygulama geliştirmeye başladım, Yeni başlayanlara kesinlikle bu kursu geçmelerini tavsiye ediyorum.
Tolga
March 10, 2022
Verilen alıştırmaların cevapları olmadığı için takıldığımız yerlerde herhangi bir kaynağa ulaşamıyoruz. Alıştırmayı yapamadan yarım bırakıyoruz. Apple'ın sunduğu swift kitabını tamamen kopyalayıp, türkçeye çevirip ders diye sunmuşsunuz. Türkçe olması dışında hiçbir avantajı olmayan bir eğitim. Codecademy sitesinde verilen swift eğitimini (ücretsiz olanı) keşfettikten sonra bu eğitiminin benim için hiç önemi kalmadı. Orada bedava olarak bu eğitimde olandan daha fazla ve alıştırmaların cevaplarını da anlatarak veriyor. Yeni gelecek arkadaşlar burada vaktini boşa harcamasın. Özellikle kodlamayla ilgili hiç bilginiz yoksa direk Codecademy sitesinden başlayın.
Yusuf
March 1, 2022
Udemy'de bir çok kez iOS kursları denemiş birisi olarak sonunda aradığımı buldum! Dersin anlatılışı oldukça sade ve benim gibi bu işe yeni başlayacak insanlar için son derece anlaşılır. Swift dilinin haricinde Apple standartlarında uygulamalar tasarlamak ile ilgili çok faydalı bilgiler var. Bu alanda başka kurs aramayın derim.
Ferhat
February 27, 2022
Yazılım dünyasına yeni giriş yapanlar için oldukça verimli bir kurs olabileceğini düşünüyorum, yalnız ilgili mühendislik programlarının birinden mezunsanız eğer bazı kısımları sıkıcı gelebilir, fakat atlamayıp x1.5 hızda izlemekte fayda var hem tekrar etmiş olunuyor hem de arada ufak ufak bazı infolar var onları da yakalamak biraz ufuk genişletiyor doğrusu tavsiye ederim. Bir de alıştırma ödevlerinin çok gerekli olduğunu düşünüyorum oralarda da iyileştirmeler yapılarak daha iyi hale getirilebilir. Genel olarak memnun kaldım teşekkürler emeğinize sağlık.
Emrullah
February 18, 2022
Kursa yeni başladım. Daha önce iki kez başarısız bir swift öğrenme deneyimim oldu. Bir noktadan sonra ilgimi kaybettim veya anlamsız geldi. Mühendis arkadaşımla Kotlin dilini öğrenmeye başlamıştık ama projeleri yoğun olunca askıda kaldı. Bu sırada onun öğrettiği gibi konuyu temelden alan, önemli noktaları vurgulayan, mühendis vizyonunu anlamaya yardımcı olan bir video içerik ararken İngilizce, Rusça ve Türkçe içeriklerin neredeyse hepsine baktım. Bu içerik gerçekten bu konulara değinen görebildiğim kadarıyla tek ders. Çok faydalı oluyor. Kırılan şevkimi yeniden toplamamı sağladı. Keyifle izliyorum ve çalışıyorum. Çok teşekkürler. Sağladığınız katkı çok iyi. İçten teşekkürlerimle... İlerleme sağladıkça diğer arkadaşlara motivasyon olması için yorumumu güncelleyeceğim.
Burak
January 28, 2022
Mühendislik prensipleri çerçevesinde gerekli detayları, hayatımızdan örnekler ile anlaşılabilir biçimde aktardığınız için teşekkürler
M.Alp
January 26, 2022
Uzun araştırmalarım sonucu birden çok udemy içi ve dışı türkçe, ingilizce kaynağı detaylı incelememe rağmen aradığım vizyondaki ilk swift eğitimi. Sadece öğretmekle kalmıyor ihtiyacınız dahilindeki temel konuları geniş perspektifte yorumlamanızı sağlıyor. Swift hakkında eşsiz bir türkçe kaynak. Üzerinde büyük tecrübe ve emek var belli oluyor. Emeğinize sağlık, eğitimlerinizin devamını bekliyoruz..
Ali
December 22, 2021
iOS gelistirme ogrenebileceginiz tek adres! Swift ile uygulama gelistirmeyi ogrenmek isteyen herkese oneriyorum. Basarilar!
Mert
November 30, 2021
Swift dili tahmin ettiğimden daha kolay gerçekten, Java ve C# ile geliştirme yapıyordum bu zamana kadar ve Swifte göre daha komplike olduğunu bilirsiniz. Şuanlık her şey yolunda teşekkürler

Charts

Price

Swift ile Uygulama Geliştirme - Price chart

Rating

Swift ile Uygulama Geliştirme - Ratings chart

Enrollment distribution

Swift ile Uygulama Geliştirme - Distribution chart
4336560
udemy ID
10/6/2021
course created date
10/12/2021
course indexed date
Bot
course submited by