Stwórz własną grę mutiplayer w Unity

poradnik dla programistów

3.90 (5 reviews)
Udemy
platform
Polski
language
Game Design
category
Stwórz własną grę mutiplayer w Unity
44
students
3.5 hours
content
Apr 2020
last update
$19.99
regular price

What you will learn

Zrozumiesz, jak komunikują się komputery w trakcie działania gry.

Poznasz odpowiednią kolejność działań przy zestawianiu połączenia pomiędzy komputerami.

Nauczysz się przygotowywać obiekty sieciowe graczy.

Sprawdzisz, jak rozróżniać dynamicznie w trakcie rozgrywki, który obiekt należy do gracza lokalnego, a który do zdalnego.

Odkryjesz, jak uruchamiać funkcje wykonywane na serwerze z aplikacji klienckiej.

Zobaczysz, jak uruchamiać z serwera funkcje wykonywane na aplikacjach graczy.

Dowiesz się, jak tworzyć scenę Lobby, w której gracze dołączają do rozgrywki.

Description

Obierz kurs na... Unity!

Ludzie uwielbiają współzawodniczyć, sprawdzać się, wyprzedzać innych i odnosić sukcesy. Uwielbiają też spędzać czas w towarzystwie tych, którzy mają podobne zainteresowania. Dziś na tę potrzebę odpowiadają także gry sieciowe 2D na urządzenia mobilne, które pozwalają nam na wspólną rozrywkę nawet wtedy, gdy znajdujemy się daleko od innych graczy. Jest to bardzo wygodne i coraz popularniejsze rozwiązanie w dzisiejszym, stechnicyzowanym świecie. Jeśli dostrzegasz potencjał rynku sieciowych gier na tablet czy telefon i umiesz programować w środowisku Unity, lecz chciałbyś poszerzyć własne umiejętności budowania gier o możliwości sieciowe, to szkolenie pozwoli Ci szybko podążyć tą drogą.

Stwórz własną grę mutiplayer w Unity to zaproszenie do wstąpienia na nowy poziom budowania gier. Dzięki niemu poznasz zasady komunikowania się komputerów w trakcie działania gry sieciowej i nauczysz się odpowiednio ustawiać połączenia. Sprawdź, jak stworzyć funkcjonalną i wygodną w obsłudze grę online dla wielu graczy!
Przekonaj się, jak w pełni korzystać z Unity - i zarabiaj na swoich grach!


Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

· Zrozumiesz, jak komunikują się komputery w trakcie działania gry.

· Poznasz odpowiednią kolejność działań przy zestawianiu połączenia pomiędzy komputerami.

· Nauczysz się przygotowywać obiekty sieciowe graczy.

· Sprawdzisz, jak rozróżniać dynamicznie w trakcie rozgrywki, który obiekt należy do gracza lokalnego, a który do zdalnego.

· Odkryjesz, jak uruchamiać funkcje wykonywane na serwerze z aplikacji klienckiej.

· Zobaczysz, jak uruchamiać z serwera funkcje wykonywane na aplikacjach graczy.

· Dowiesz się, jak tworzyć scenę Lobby, w której gracze dołączają do rozgrywki.

Ponadto w trakcie dwudziestu dziewięciu lekcji nauczysz się konfigurować Prefaby obiektu gracza i korzystać z funkcji typu Callback wywoływanych przez aplikacje sieciowe, aby wychwycić zdarzenia. Sprawdzisz też, jak korzystać z usługi Matchmaking na serwerach Unity Technologies i właściwie konfigurować tę usługę. Twoje nowe umiejętności obejmą także sposoby testowania aplikacji sieciowych na jednym komputerze. Poznasz techniki optymalnego synchronizowania danych i wybierania danych newralgicznych dla poprawności rozgrywki. Zorientujesz się, jak należy konfigurować sceny Lobby i na czym polega testowanie rozgrywki z użyciem Lobby. Co więcej, dowiesz się także, jak przygotować Lobby z wykorzystaniem Matchmaking.

Stwórz własną grę mutiplayer w Unity  przeprowadzi Cię przez proces usieciowienia gry zarówno w przypadku tworzenia nowej, jak i rozbudowywania już istniejącej. Pozwoli Ci także wybrać rodzaj interakcji: kooperację lub rywalizację, i dobrać odpowiednie narzędzia implementacji nowych funkcjonalności w grze.


Spleć sieć!

Dobrze zaprojektowana gra 2D potrafi dostarczyć wiele przyjemności, jednak rozgrywka z komputerem lub z samym sobą przeważnie szybko staje się nudna. Z kolei gra z innymi zawsze obfituje w niespodzianki - to jej największa zaleta. Z punktu widzenia programisty taka gra ma także inną zaletę, wręcz nie do przecenienia: jeśli jest dobrze napisana, jej popularność będzie gwałtownie wzrastać, ponieważ gracze będą polecać ją sobie nawzajem i umawiać się na wspólne sesje. Tak właśnie powstają virale. Jeśli jednak chcesz, żeby Twoja gra w Unity odniosła taki sukces, musisz dobrze zaplanować i skonfigurować każdy detal. Możliwości tabletów i telefonów nie są tak duże jak możliwości większych komputerów, dlatego trzeba zadbać, aby nic nie przeszkadzało graczom w rozgrywce. To szkolenie pomoże Ci zaplanować działania i nie pogubić się w szczegółach.


Struktura sieci

Najsłynniejsze gry mobilne są aktualnie wyposażone w możliwość rozgrywki sieciowej. Często zarówno sam rozwój postaci gracza, jak i punkty reputacji, doświadczenia albo wewnętrzna waluta w grze uzależnione są od potyczek sieciowych. Szkolenie Stwórz własną grę mutiplayer w Unity pomoże Ci zaprojektować interakcje zgodne z Twoimi planami i oczekiwaniami, nauczy Cię analizować proces programowania i testowania pod kątem zachowań w sieci. Zobaczysz, jak jednocześnie być graczem lokalnym i zdalnym oraz jak sprawdzać, czy każdy z nich właściwie się zachowuje i czy informacje między nimi są synchronizowane w poprawny sposób. Ukończenie tego szkolenia pozwoli Ci osiągnąć poziom zaawansowany, a elementy usieciowienia gry na stałe wejdą do Twojego repertuaru, niezależnie od tego, jaką grę będziesz projektować.

"Skoro potrafisz robić już gry w Unity, zróbmy razem krok dalej. Każdy programista gier chce, aby jego gry były lubiane i popularne. Pozwól więc samym graczom nakręcać zainteresowanie twoją grą poprzez rywalizację lub kooperację, albo wymianę handlową w twoich grach. Stwórz grę sieciową albo dodaj w twojej grze element współzawodnictwa, a sami zaczną o niej mówić i rzucać sobie wyzwania.

Najważniejsze: wielu myśli, że programowanie gier sieciowych jest bardzo trudne i że to w ogóle wyższa liga programowania, a wcale tak nie jest. Tylko wiesz... warto przekonać się o tym przed innymi?"

Arkadiusz Brzegowy


O Autorze

Arkadiusz Brzegowy — rocznik 1977. Pierwsze programy pisał na Atari 65XE w Basicu jeszcze w szkole podstawowej, stąd wie, że nigdy nie jest za wcześnie na naukę programowania. W szkole średniej zainteresował się grafiką 3D. Pracę w branży gier rozpoczął pod koniec studiów na krakowskiej AGH, przy projekcie Hell-Copter wydanym przez UbiSoft. Aktualnie jest właścicielem firmy Feel3D, której podstawowa działalność to tworzenie aplikacji 3D i 2D dla przemysłu, branży promocji i marketingu oraz na rynek rozrywkowy. Tworzy między innymi gry, symulatory przemysłowe, interaktywne prezentacje 3D, aplikacje z wykorzystaniem hełmów VR oraz aplikacje rzeczywistości rozszerzonej. Jest trenerem i autorem wielu kursów programowania, w tym dwóch przygotowanych specjalnie dla dzieci. Pomaga wdrożyć naukę programowania w szkołach podstawowych i świetlicach edukacyjnych. Po godzinach stara się oderwać od komputera, aby czerpać radość z wielu dziedzin życia. Gra na perkusji, ściga się gokartami, piecze domowy chleb i pokazuje świat własnym dzieciom. Jako zaangażowany rodzic zauważa niedociągnięcia w systemie edukacji i pomaga nauczycielom i dyrektorom szkół doszkalać się w dziedzinie informatyki.

„Zaczynajcie od małych projektów, ale każdy starajcie się doprowadzić do końca. To ważne. Napotkane problemy rozwiązujcie, zamiast je omijać. Właśnie na tym etapie najszybciej nabywa się doświadczenia”.

Arkadiusz Brzegowy

Content

Wstęp

Wstęp
Rodzaje połączeń
Podstawowa konfiguracja NetworkManager
Pierwsze połączenie sieciowe dwóch graczy
Sterowanie graczami - niestety wszystkimi naraz
Sterowanie tylko swoim graczem
Synchronizowanie pozycji graczy
Bardziej płynne poruszanie graczy zdalnych
Rozpoczynamy grę Kierowca Pizzerii
Przygotowanie miasta i ulic
Prefab pojazdu gracza
Zmiana sterowania z czołgu na samochód
Definiowanie punktów startowych
Uruchomienie interpolacji ruchu pojazdów
Odbieranie pizzy, cz. 1.
Odbieranie pizzy, cz. 2.
Dostarczenie pizzy
Odbieranie pizzy widoczne dla wszystkich
Miejsce dostarczenia - informacja dla serwera
Miejsce dostarczenia - informacja dla wszystkich
Uszczelniamy wycieki pizzy z rynku
Powiadomienie o przewożonej pizzy, cz. 1.
Powiadomienie o przewożonej pizzy, cz. 2.
Unikalny wygląd gracza
Lobby, cz. 1.
Lobby, cz. 2.
Lobby, cz. 3.
Matchmaking, cz. 1.
Matchmaking, cz. 2.

Charts

Price

Stwórz własną grę mutiplayer w Unity - Price chart

Rating

Stwórz własną grę mutiplayer w Unity - Ratings chart

Enrollment distribution

Stwórz własną grę mutiplayer w Unity - Distribution chart

Related Topics

2973584
udemy ID
4/8/2020
course created date
4/12/2020
course indexed date
Bot
course submited by