Udemy

Platform

Türkçe

Language

Software Engineering

Category

Spring ile Kurumsal Uygulama Geliştirme: AOP

Enterprise Application Development with Spring: AOP

5.00 (8 reviews)

Spring ile Kurumsal Uygulama Geliştirme: AOP

Students

3 hours

Content

May 2021

Last Update
Regular Price


What you will learn

Spring AOP (Aspect-Oriented Programming)


Description

Bu eğitimin amacı, kurumsal Java uygulamalarında sıklıkla kullanılan Aspect-Oriented Programming'i (AOP) tasarım yaklaşımını ve Spring'in AOP yapılarını öğrenmektir. Bu eğitim "Spring ile Kurumsal Uygulama Geliştirme: Temeller" eğitiminin devamı niteliğindedir. Dolayısıyla bu kurs, temeller kursunda ele alınan en temel IoC ve DI konularını öğrenmiş olduğunuzu varsayar. Sonrasında Udemy'de daha ileri konularını ele alan, Enterprise Application Development with Spring: Spring Data vb. isimli eğitimler de yayınlanacaktır.

Bu kursun devamı olan diğer kurslarda ise aşağıdaki konular yer alacaktır:

  • Spring MVC

  • Spring RESTFul Web Services

  • Spring Data: JDBC & JPA Support

  • Transaction Management with Spring

  • Spring Data DAO Support

  • Task Management in Spring

  • Spring Security

  • SpringBoot


Bu eğitimin hedef kitlesi kurumsal uygulamalarda kullanmak amacıyla Spring’i öğrenmek isteyenlerdir. Projelerde bir şekilde Spring’i kullandığı halde neyin nasıl olduğunu ve nedenlerini öğrenmek isteyenler de bu eğitimi alabilirler. Spring sertifikası almak isteyenler de bu eğitimden faydalanacaklardır.

Bu eğitimde katılımcıların Java 8 seviyesinde Java SE’yi bildiği varsayılmaktadır. Ayrıca konularda sıklıkla Clean Code, Design Patterns vb. disiplinler söz konusu olacaktır: Dependency, Dependency Injection (DI), Inversion of Control (IoC), factory, proxy kalıpları vd. Zaten DI ve IoC, temeller eğitiminin temel konusudur.

Eğitimin başında Spring’in 5.3.0 sürümü kullanılmıştır. Sonrasında eğitim sürerken kodlar yeni çıkan sürümlere güncellenmiştir.

Spring 5.3.0’ı çalıştırmak için Java 8 ve üst sürümleri gereklidir. Spring 5.3.0, Java 11 LTS’i desteklemektedir.

Spring için gerekli jar dosyaları ve diğer konfigürasyonlar örnek projelerde verilmiştir.

Eğitimde geliştirme ortamı olarak Eclipse IDE (Integrated Development Environment) kullanılacaktır. Arzu eden Netbeans ya da IntelliJ Idea vb. farklı araçlar kullanabilir.

Kurs çok detaylıdır, konuları bildiğinizi düşünseniz bile, atlamadan ve sindirerek ilerleyin. Tüm örneklerini çalıştırın, oynayın, bozun, her şeyin nedenini anlayın ve tekrar çalışır hale getirin. Kendi örneklerinizi yazın, benzer teknikleri uygulayın, varsa ödevleri muhakkak yapın.

Eğitimin kaynak kodlarına hem Github üzerinden hem de Eclipse projesi olarak ulaşabilirsiniz. Github'da ayrıca PDF yansılar (slides) da var. (Yansılarda zaman zaman sonradan yaptığım değişiklikleri de görebilirsiniz. Ayrıca yansılar İngilizce'dir.) Bunun için 1. bölümün resourcelarına bakın.

Bu eğitim online canlı derslerle yapıldığı için sıklıkla katılımcı sorularına cevap verdiğimi göreceksiniz. Umarım bu durum eğitimden elde edeceğiniz faydayı arttırır. Siz de ihtiyaç duyduğunuzda, eğitimle ilgili, yansılarda mesela, herhangi bir yanlışlık, düzeltme ihtiyacı vs. olduğunu düşündüğünüzde bana akin@javaturk.org adresinden bana ulaşabilirsiniz.


Content

Introduction

Topics

Introduction

Definitions

Advice

Greeting Example

Main Objects

Sqrt Example - I

AspectJ

Spring's AOP Schema

Sqrt Example - II


Reviews

M
Muhsin29 April 2021

AOP'yi niçin kullandığımız ve nasıl çalıştığını öğrenmek için alınabilecek en iyi kurs olduğunu düşünüyorum.


Coupons

DateDiscountStatus
5/13/202157% OFFExpired

3995124

Udemy ID

4/20/2021

Course created date

4/23/2021

Course Indexed date
Bot
Course Submitted by