SEVİYELİ İNGİLİZCE HABER OKUYORUZ! (B1) (Orta Seviye Okuma)

Gramer ve Kelime Öğrenilmeli Mi? Gramer Çalışması Ne Zaman Zararlı Olmaya Başlar? Siz Ne Yapmalısınız?

4.93 (15 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Language
category
1,398
students
1.5 hours
content
Jun 2022
last update
FREE
regular price

What you will learn

ÖNEMLİ NOT: Bu kurs tamamı 15 Video olan ve YouTube'da ücretsiz yayınlanmış kursumun ilk 5 videosudur. Bu 5 video sonunda YouTube'dan devam edebilirsiniz.

15 videoyu da izlediğinizde İngilizce'de en etkili, en hızlı ve en doğru şekilde nasıl okuma yapılacağını öğrenmiş olacaksınız.

Ayrıca seviyenize uygun okumaları sadece bu kursta değil, kurstan sonra da her gün nereden yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Çoğu kişinin öğrendiklerini unutup tekrar çalışmak zorunda kalma sebebi öğrendiklerini kullanmamaları. Siz öğrendiklerinizi kullanacak ve geliştireceksiniz.

Description

Neden İnsanlar İngilizce Dilini Bir Türlü Öğrenemiyor?

İngilizce öğrenmek. Çoğu insanın kulağına artık korkutucu gelen bir ifade. Ama endişelenmenize gerek yok, çünkü bunun korkutucu olmasının çoğu insanın aklına gelmeyen tek bir ana sebebi var. O sebep ise insanların İngilizce'yi yanlış yöntemler kullanarak öğrenmeye çalışması.


Doğru yöntemi izlemeden İngilizce öğrenmeye çalışmak en kestirme 1 saatte gidebileceğiniz bir yere 10 saatte gitmeye çalışmak gibidir. Gerçekten böyle bir şey yapsaydınız doğal olarak en fazla 3-4 saatten sonra sıkılır, geldiğiniz yere geri dönerdiniz.


Ama o yere mutlaka gitmeniz gerekiyorsa belki de tekrar tekrar dener, ama her seferinde vazgeçerdiniz. (İngilizce öğrenmeye tekrar tekrar çalışmanız, çoğu zaman yarıda bırakıp, sonra öğrendiklerinizi de unutup bir süre sonra baştan başlamanız gibi.)


Belki de bir yerden sonra artık gideceğiniz yerden şüphe ederdiniz (bu İngilizce çok zor, öğrenmek imkansız, lanet olsun bıktım vs.) veya kendinizden şüphe ederdiniz (bende İngilizce öğrenmeye kafa yok, asla öğrenemeyeceğim vs.). Halbuki tek ihtiyacınız olan en doğru rotayı çizmek, sonra hızlı bir şekilde hedefe doğru gitmeye başlamak.Amacınız İngilizce Öğretmeni Olmak Değil! (İngilizce Okumalara Neden Hemen Başlamanız Gerekiyor?)

İngilizce okuma yapmaya başlamak gerçekten çok önemli. Çünkü sürekli olarak sadece İngilizce gramer veya İngilizce kelime çalışmak amacı unutup araca yoğunlaşmaktır, ve maalesef çoğu zaman öyle yapılıyor.


Sizin amacınız grameri harika şekilde çözüp İngilizce öğretmeni olmak değil. O yüzden ben kurslarımda size gerekli grameri ve kelimeleri de öğretiyorum, ama asıl amacımız öğrendiğimiz grameri ve kelimeleri kullanarak İngilizce okumak, İngilizce dinlemek, İngilizce yazmak ve konuşmak, gidip gramer uzmanı olmak değil.


Bu yüzden yeterli İngilizce gramer ve kelime öğrenildikten sonra bunlara odaklanmayı artık bırakmalısınız. Bunun yerine dili gerçekten kullanmaya olabildiğince zaman ayırmalısınız. Benim tavsiyem artık en çok kullanılan gramer ve kelime konularını öğrendiğinizi hissediyorsanız gramer ve kelime çalışmaya devam etmek yerine bir an önce buradan okuma yapmaya başlamanız.


Eğer İngilizce'niz tamamen sıfırsa veya daha düşük seviyelerdeyse önce 3 Adımda Sıfırdan İngilizce Eğitimimi izleyip gerekli gramer ve kelime temelini attıktan sonra bu okumalara başlayabilirsiniz. (O da ücretsiz bir eğitim.)


Bu serimizde News in Levels adlı çok güzel bir siteden İngilizce okumalar yapacağız. Bu site bütün dünyadan çeşitli konularda güncel İngilizce haberleri temel ve orta seviyelere uygun olarak veriyor (A1, A2, B1). Bu eğitimde orta seviye İngilizce seviyesinde (B1) okumalar yapacağız. 


Bu sitenin en güzel yanı her gün yeni güncel haberler çıkması, yani bu eğitim dışında kendiniz de alışkanlık haline getirip okumaya devam edebilirsiniz. Çoğu eğitimde olduğu gibi eğitimde okuduklarınızın nereden geldiğini bilmeme, istediğinizde devam edememe, aynı videoları tekrar tekrar izleme zorunda kalma durumları yok.


Kendiniz her gün okuma yapmaya devam edebilir, ayrıca okumanızı her gün farklı güncel haberlerden yapabilirsiniz. (Acayip acayip örnek metinleri 10 kere okumak zorunda kalmak yerine.) Yani demem o ki, okumanızı geliştirmeye başlamak için en doğru yerdesiniz :)


Son olarak sizi tebrik etmek istiyorum. Çünkü kendinizi geliştirmeye zaman ayıran insanlarsınız. Zamanınızı boş şeylerle de harcayabilirdiniz, ama öyle yapmak yerine buraya geldiniz. Ve merak etmeyin, bu kursa başladığınız zaman emeğinizin karşılığını alacaksınız. İngilizce'yi beraber çözeceğiz inşallah :)Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Bunların ilki maalesef Udemy sitesine en fazla 2 saatlik ücretsiz kurslar koyulabiliyor olması. Bu kursun tamamı 2 saatten çok daha fazla süren bir kurs, o yüzden sizi kursun sonunda siz 2 saatini burada izledikten sonra kalanını da ücretsiz olarak izleyebileceğiniz YouTube kanalıma yönlendireceğim.


Bir diğer dikkat etmeniz gereken şey kursu ilk olarak YouTube'a koyduğum için içinde 'Abone olun.', 'Yorum yapın.' gibi şeyler diyor olabilirim, bunları görmezden gelebilirsiniz.


Son olarak ise sizden çok önemli bir isteğim var. Bu isteğim kursu değerlendirmeniz (yıldız vermeniz), ve bir yorum yapmanız, ayrıca etrafınızdakilere de önermeniz. Çünkü kursu izlediğinizde ne kadar iyi olduğunu göreceksiniz. Sizi şimdiye kadar çektiğiniz İngilizce'yi bir türlü öğrenememe sıkıntısından kurtaracağını göreceksiniz.


Bu sıkıntıyı çeken çok insan var, ve ne kadarınız kursa yıldız verirse, o kadar fazla kişiye ulaşabilir, o kadar fazla kişinin sıkıntısını çözebiliriz. Siz bu kursa yıldız verdiğiniz zaman, ve bu kurs daha çok insana ulaşıp daha çok insanın sıkıntısını çözdüğü zaman, bunda sizin de payınız, sizin de yardımınız olmuş olacak.


Bu kursta beraber İngilizce öğrenecek ve ilerleteceğiz inşallah. Ben Ebubekir Topdemir, kursa hoş geldiniz.

Screenshots

SEVİYELİ İNGİLİZCE HABER OKUYORUZ! (B1) (Orta Seviye Okuma) - Screenshot_01SEVİYELİ İNGİLİZCE HABER OKUYORUZ! (B1) (Orta Seviye Okuma) - Screenshot_02SEVİYELİ İNGİLİZCE HABER OKUYORUZ! (B1) (Orta Seviye Okuma) - Screenshot_03SEVİYELİ İNGİLİZCE HABER OKUYORUZ! (B1) (Orta Seviye Okuma) - Screenshot_04

Content

Başlamadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler (ÇOK ÖNEMLİ!!)

BAŞLAMADAN ÖNCE MUTLAKA BİLMENİZ GEREKENLER!! (ÇOK ÖNEMLİ!!)
VERİMLİ İNGİLİZCE OKUMA YAPMAK! | Seviyeli Haber Sitesi: News in Levels

SEVİYELİ İNGİLİZCE HABER OKUYORUZ! (B1) (News in Levels)

AYI NEYE SEBEP OLDU? (Haber # 1) | İngilizce Okuma Yapıyoruz! (News in Levels)
ALZHEİMER'A YENİ ÇARE! (Haber # 2) | İngilizce Okuma Yapıyoruz! (News in Levels)
EV TAHLİYE EDİLDİ!! (Haber # 3) | İngilizce Okuma Yapıyoruz! (News in Levels)
İZLANDA'DA KEDİ ŞOVU!? (Haber # 4) | İngilizce Okuma Yapıyoruz! (News in Levels)
ADAM KAYANIN İÇİNDE KALDI!! (Haber # 5) | İngilizce Okuma Yapıyoruz!

KURSUN KALANINA BURADAN DEVAM EDİN | MERAK ETMEYİN, ÜCRETSİZ :)

Kursun Kalanı Nasıl? Nereden Devam Edeceksiniz?
4584428
udemy ID
3/7/2022
course created date
6/28/2022
course indexed date
Bot
course submited by