Regresyon Terapisi Kursu

Regresyon Terapisi Dersleri

4.50 (23 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Personal Transformation
category
Regresyon Terapisi Kursu
691
students
4 hours
content
Feb 2022
last update
$29.99
regular price

What you will learn

Bu kurs, regresyon terapisi ile ilgili bilgi ve ilginiz olması için hazırlanmıştır.

Bu kurs, regresyon terapisini öğrenmeye ve kendinizi geliştirmenize yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.

Bu kurs, regresyon terapisi ile ilgili en azından fikriniz olsun diye hazırlanmıştır.

Bu dersler, regresyon terapisini uygulamada bilinmesi gereken ana hususları detaylı olarak anlatmaktadır.

Description

Regresyon terapisi, kişinin mevcut zihinsel ve duygusal sağlığına müdahale ettiğine inanılan önemli geçmiş olayları çözmeye odaklanan bir tedavi yaklaşımıdır.

Bu yaklaşımı uygulayan terapistler, fobiler, depresyon, yakınlık sorunları ve bir dizi başka endişe için tedavi arayan kişilerin, bu sorunların gelişimini etkileyen erken deneyimleri yeniden gözden geçirip yeniden yaşayarak zihin durumlarında iyileşme görebileceklerine inanırlar. Bununla birlikte, yöntemi destekleyen sınırlı araştırma ve yanlış anıların potansiyeli nedeniyle yaklaşım biraz tartışmalıdır.

Regresyon terapisi öncelikle, mevcut çatışmaları ve duyguları çözmek için geçmiş olayların ayrıntılarını yeniden keşfetmeye vurgu yapan hipnoterapi ve psikanaliz teori ve tekniklerinden geliştirilmiştir. Hipnoterapi ve psikanaliz, 1950'lerde psikoloji alanının, geçmişin insanların yaşamlarındaki kargaşanın nedeni olduğu inancını benimsemeye başlamasıyla birlikte popülerlik kazandı.

Psikanaliz ve hipnoterapi çalışmaları regresyon terapisini bilgilendirmek için bir araya geldiğinde, bilinç regresyon terapistlerinin çalışmalarının merkezi bir bileşeni haline geldi ve regresyon terapisi tarafından üç seviyeli bilincin psikanalitik görüşü benimsendi.

Regresyon terapisinde tanınan üç bilinç düzeyi şunları içerir:

  • Bir kişinin sahip olduğunun farkında olduğu düşünceleri temsil eden bilinçli zihin

  • Bir kişinin farkında olmadığı duyguları, alışkanlıkları ve içgüdüleri temsil eden bilinçaltı

  • Bir kişinin ruhu, ruhu veya daha yüksek öğesi olarak da bilinen süper bilinçli zihin, o kişinin dünyada nasıl düşünmek veya hareket etmek istediği konusunda bir model sağlayabilir.

Regresyon terapisi, bir kişinin yaşam boyunca ilerledikçe, daha sonra akılda depolanan anıları topladığını savunur. Bu hatıralardan bazılarına bilinçli zihin tarafından erişilebilir, ancak diğer hatıralar bilinçaltında kalabilir ve bir kişi genellikle bu hatıraların ayrıntılarını yardımsız bilinçli farkındalığa getiremez. Bilinçaltı hatıralara erişilemese de, regresyon terapisi, bir kişinin gelişimi ve günlük yaşamda işlev görme yeteneği üzerinde hala önemli bir etkiye sahip olabileceğine inanır.

Regresyon terapisi, olumsuz duyguların nedenlerini izole etmek ve onları daha iyi ele almak için nedenlerini belirlemek amacıyla, bir kişinin hayatındaki çatışma alanlarına ve diğer potansiyel olarak olumsuz yönlere odaklanır.

Hipnotik regresyon tedavisi genellikle beş aşamada gerçekleşir:

  1. Hazırlık

  2. Regresyon tekniklerini yürütmek

  3. Daha önce bastırılmış duyguların ifadesi ve serbest bırakılması

  4. Bilinçaltının yeniden öğrenilmesi/yeniden programlanması

Bu duygular izole edildikten ve bilinçli zihne getirildikten sonra, terapist ve kişi, zararlı bir etkiye sahip olabilecekleri olası yolları belirlemeye başlayabilir. Yeniden öğrenme/yeniden programlama aşamasında, terapist ve tedavideki kişi, bir dayanıklılık duygusunu daha iyi destekleyen ve uyum sağlamayı teşvik eden geçmiş olayı tanımlamanın alternatif yollarını geliştirmek için birlikte çalışır.

Bu kursta sunulan bilgiler sürekli güncellenmektedir. Alacağınız Udemy sertifikasının size hayatınızda ve kariyerinizde, kendinizi geliştirmesinin yanında çok fırsatlar sunacağını biliyoruz. Bu kurstaki bilgilerin öğretmenleriniz, akademisyenlerimiz ve uzman teknik ekibimizce sürekli olarak eklenerek derslerin arttırılması, sık aralıklarla kursunuzu kontrol etmenizi gerektirir. Ömür boyu ulaşımız olan bu kurs, bu sayede size daha güncel ve farklı yaklaşımdaki bilgileri sunmaya devam edecektir.

Content

Giriş

Giriş
Ders - 2
Ders - 3
Ders - 4

Bölüm - 2

Ders - 5
Ders - 6
Ders - 7
Ders - 8
Ders - 9
Ders - 10

Reviews

Zühal
February 25, 2022
Çok güzel ve emekle hazırlanmış . Teşekkür ediyorum . Kurs görselinde neden doç dr. Bilal Semih Bozdemir yazıyor ? Bunu anlayamadım . Açıklarsanız sevinirim .

Charts

Price

Regresyon Terapisi Kursu - Price chart

Rating

Regresyon Terapisi Kursu - Ratings chart

Enrollment distribution

Regresyon Terapisi Kursu - Distribution chart

Coupons

DateDiscountStatus
7/18/2022100% OFF
expired
4499584
udemy ID
1/17/2022
course created date
1/19/2022
course indexed date
Bot
course submited by