Udemy

Platform

Türkçe

Language

Personal Transformation

Category

Öğrenme ve Not Alma

kağıdı ve kalemi çok daha etkili kullanmayı öğrenin.

4.66 (63 reviews)

Öğrenme ve Not Alma

Students

1.5 hours

Content

Apr 2021

Last Update
FREE
Regular Price

BLUE HOST
Blue Host
Fast, easy, and secure WordPress hosting in minutes + 1 free domain name
65%OFF : $2.95/month

What you will learn

not alma

öğrenme

öğrenmenin yapıtaşları

zihin haritaları


Description

Bu eğitim setinde öğrenmenin nasıl olduğunu, hangi aşamalı olduğunu, nasıl gerçekleştiğini ve bunları baz alarak "nasıl ders çalışılır" sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Yaptığımız işlerde verim çok önemlidir. Eğer verimimiz düşükse belki yarım saatte halledebileceğimiz bir işi bu sebepten dolayı saatler süren çalışmalar izlemekte ve bu çalışmalar genelde yeterli bile olmamakta. Şuan da saatlerimizi alan çalışmalarımız bizi büyük ölçüde kısıtlamakta. Bir işe gereğinden daha fazla zaman, emek gibi hayati kaynakları  harcamak ve sonuç alamamak ne yazık ki hayat kalitemizi bile olumsuz etkilemektedir. Sürekli bir şeyler başarmak için çaba harcadığınızı fakat aldınız sonucun çok düşük olduğunu düşünün ya da bunun yerine sizin saatler süren çalışmalarınız sonucunda aldığınız karşılığı diğer insanların sizin çalışmalarınızla kıyaslanamayacak kadar az ölçüde çalışarak bu sonucu aldığını düşünün. Aynı sonucu aldınız, fakat siz kendinizi paralayıp zamanınızı heba ederken başkalarını yalnızca ufacık bir zaman diliminde harcanan emekle aynı yerde. Bu bir süre sonra sizi inanılmaz ölçüde rahatsız eder. Bu haksızlık aklınızdan bir türlü çıkmaz ve belki de psikolojiniz bile olumsuz etkilenebilir. Peki bu neden kaynaklanıyor ? Çok basit. Çoğu insan gibi sizde etkin eylemle saldırgan eylemi karıştırıyorsunuz. Size göre çalıştığınız saatler etkili olmanızı belirliyor. Bir anlamda çalışma süreniz sizin için bir parametre. İşte hatanız bundan kaynaklanıyor. Hatanız etkin eylemle saldırgan eylemi karıştırmak. Bu süreci tersine çevirmeliyiz. Yalnızca verimli çalışarak tasarruf ettiğimiz kaynakları çok daha yaratıcı şekilde kullanabilir ve kendimizi çok daha  iyi geliştirebiliriz. O halde gelin, çalışmalarımızın verimini nasıl maksimum düzeye çıkartabiliriz bunu inceleyelim. Gelin başlayalım..


Content

ÖĞRENME

ÖĞRENME NEDİR

BEYİN NASIL ÇALIŞIR

ÖĞRENMENİN YAPITAŞLARI

BAĞLANTI

TEKRAR

GESTALT KAVRAMI

MOTİVASYON

İLGİ

GANDALF SENİN İÇİN GELMEYECEK

NOT ALMAK

NOT ALMAK

ZİHİN HARİTALARI

GİRİŞ

ZİHİN HARİTASI NASIL OLUŞTURULUR

KARŞILAŞILAN PROBLEMLER

OLASI SORUNLAR

CÜMLE YAZMA EĞİLİMİ

ZİHİN HARİTASI OLMAYAN HARİTALAR

ZİHİN HARİTALARI UYGULAMALARI

ZİHİN HARİTALARINI KULLANARAK ZİHİN HARİTASI OLUŞTURMA

MUTLULUK KAVRAMI İLE ZİHİN HARİTASI OLUŞTURMA

OTOBİYOGRAFİ HARİTASI

POSTİTE NOT ALMA

KUSA HİBARİ"NİN ÖYKÜSÜ

KRAL, SUFİ VE CERRAH

SULTAN VE VEZİRİ

BAĞIŞIKLIK

SİGORTA ŞİRKETİ

BİYOLOJİ ZİHİN HARİTASI

BİR İNSANI NASIL TANIMALIYIZ

DERS NASIL ÇALIŞILIR

GİRİŞ

PERİYOTLANDIRMA NASIL OLMALI

PERİYOTLARDA NE YAPMALI, NELERE DİKKAT EDİLMELİ


Reviews

Ö
Ömer23 May 2021

Gerçekten verdikleriniz çok değerli bilgiler . Belirli bir birikime de sahip olduğunuz anlatımınızdan anlaşılıyor fakat videoyu düzenleme ve sunma noktasında eksikleriniz olduğunu düşünüyorum . Onları da eminim gelecek serilerde düzeltirsiniz. Teşekkür ediyorum bu eğitimi bizlere sunduğunuz için

M
Mert23 May 2021

yeni başlamama ramen kusursuz net bir anlatıma sahip bir kardesimiz tebrik ederim kardeşim yolun açık olsun

O
Oğuzhan30 April 2021

5 yıldızlık değerlendirme vermediğim için tehdit eder gibi ''gereği yapılacaktır'' demek, eğitim veren birine yakışacak bir üslup değildir. Kötü değil 3,5 yıldız verdim. Kendinizi anlatım ve içerik konusunda geliştirebilirsiniz. Tony Buzan'dan bahsettiniz ama çok kısa, zihin haritalarını kullanan tarihsel karakterlerden ve onların zihin haritalama tekniklerinden de örnekler verebilirdiniz (örn: Leonardo da Vinci, Ramon Llull, Sir Isaac Newton, Paganini, Darwin vb.) 5 yıldız vermem için gerçekten çok çok iyi bir eğitmen ve anlatıcı olmanız gerek, bu benim düşüncemdir, sizin puanınız yükselsin diye 5 yıldız verecek değilim, o 5 yıldızı hakedecek içerik üretin lütfen, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

E
Erhancan20 April 2021

Ders çalışma ile ilgili sıkıntılarım vardı,kursu izledikten sonra daha hevesli bir şekilde ders çalışmaya başladım.Teşekkurler hocam. :)

Y
Yilmaz8 April 2021

Hiç bilmediğim yeni bilgiler edindim. Emeği geçenlere çoook teşekkür ederim. Emekleriniz için Allah sizden razı olsun inşallah.Ellerinize sağlık. Süperdi...

M
Murat8 April 2021

Genç bir arkadaşımız lakin eskilerin tabiriyle bu video eğitimine ciddi bir emek vermiş. Konu sıralaması ve ifade tarzı gerçekten iyi; ilk başlarda dinlerken yaşı itibariyle olan ön yargılarımı bir kaç video sonrasında tamamen değiştirdi ve bir kaç kez daha izlemem gerektiği fikrini oluşturdu, Çünkü aklımda olup eyleme dökemediğim fikirlerin daha detaylı anlatımını yapması bende "daha fazla neyi bekliyorsunu" tetikledi. Arkadaşımızın emeğine sağlık ve bunu ücretsiz sunması ise apayrı bir güzellik... Benim yaşım 42 bugüne kadar izlediğim ve eğitimine bir şekilde zaman harcadığım insanların bir çoğu bu kadar detaya sahip olmamasına rağmen çoğu zaman bundan daha azına bile ücret istiyorlardı.


3954814

Udemy ID

4/2/2021

Course created date

4/6/2021

Course Indexed date
Bot
Course Submitted by