Kanban I – Fundamenty Podejścia Kanban

Zasady i Praktyki Kanban oraz Podstawowe Zastosowania Kanban w Pracy Zespołu i Projektu

4.40 (42 reviews)
Udemy
platform
Polski
language
Project Management
category
instructor
205
students
4 hours
content
Jun 2021
last update
$199.99
regular price

What you will learn

Zrozumiesz podstawowe zastosowania Kanbana na poziomie zespołu, projektu i produktu, umożliwiające efektywne dostarczanie wartości klientom i

Zrozumiesz czym jest wizualizacja (ang. Visualisation), ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management)

Nauczysz się fundamentów podejścia Kanban: podstawowe zasady i praktyki Kanban

Dowiesz się czym są podstawowe metryki jak czas realizacji i przepustowość

Description

DOŁĄCZ DO PROFESJONALNEGO I PRAKTYCZNEGO KURSU ONLINE POKAZUJĄCEGO FUNDAMENTY PODEJŚCIA KANBAN: ZASADY I PRAKTYKI KANBAN ORAZ PODSTAWOWE ZASTOSOWANIA KANBAN W PRACY ZESPOŁU, PROJEKTU DLA OSIĄGNIĘCIA REZULTATÓW BIZNESOWYCH.

Trzy powody, aby KUPIĆ TEN KURS już teraz!

 1. Otrzymasz profesjonalne i praktyczne przedstawienie fundamentów podejścia Kanban: podstawowych zasad i praktyk podejścia Kanban, takich jak wizualizacja (ang. Visualisation), ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management) oraz jego zastosowania na poziomie zespołu i projektu, tak by efektywnie dostarczać wartość klientom i zapewnić zadowolenie pracowników z pracy w uporządkowanym środowisku.

 2. Poznasz – w dowolnej wolnej chwili oraz dowolnym miejscu - fundamenty podejścia Kanban umożliwiające Tobie i Twojemu zespołowi efektywne i skuteczne funkcjonowanie.

 3. Skorzystasz z wiedzy i praktycznego doświadczenia twórców kursu, praktyków zarządzania projektami i produktami, posiadających w sumie ponad 25 lat doświadczenia w tych obszarach, uważających Kanban za wspaniałe narzędzie do uzyskiwania korzyści biznesowych i do budowania efektywnych zespołów, stosujących Kanban w swoich projektach, pracach i innych przedsięwzięciach.

Co to jest Kanban?

Kanban to strategia optymalizacji przepływu wartości, stosująca wizualny system typu „pull”. Kanban to także podejście do zarządzania pracami, zarządzania produktem i projektami a także pracami własnymi. Kanban ma wiele odcieni: TPS, Proto Kanban, Personal Kanban, Metoda Kanban, Tame Flow Kanban. Kanban może być także stosowany w środowisku Scruma. Praktyki Kanbana takie, jak: wizualizacja (ang. Visualisation), ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management), transparentne procedury, dostarczanie informacji zwrotnych, oraz ewolucyjne doskonalenie, mogą być zastosowane na poziomie zespołu, projektu i produktu oraz firmy, umożliwiając efektywne dostarczanie wartości klientom i rozwijanie pracowników.

Kanban – zdaniem stosujących Kanban na co dzień twórców kursu jest wspaniałym narzędziem i do uzyskiwania korzyści biznesowych i do budowania samoorganizujących się zespołów.

Dla kogo jest ten kurs?

Kanban może być zastosowany na różnych poziomach pracy projektowej, produktowej, przez różne role. Dlatego też jeśli chcesz zdobyć wiedzę o fundamentach podejścia Kanban – jego zasadach i praktykach, to bez względu na to:

 • Jaką rolę pełnisz w zespole projektowym, zespole funkcjonalnym, czy Zespole Scrum (Właściciela Produktu, Scrum Mastera, członka Zespołu Scrum) i jakie masz doświadczenie w tej roli,

 • Czy jesteś Project Managerem, Liderem zespołu w projekcie, czy właścicielem biznesowym projektu i chcesz zdobyć większą wiedzę na temat podejścia Kanban i jego praktycznego zastosowania w swoim środowisku,

 • Czy jesteś specjalistą/specjalistką, reprezentantem/reprezentantką biznesu, który/która chce zdobyć większą wiedzę nt.

  • Zasad i praktyk podejścia Kanban,

  • Zastosowania podejścia Kanban w swoim środowisku,

ten kurs jest dla Ciebie.

Co znajdziesz w programie kursu?

Przedstawienie fundamentów podejścia Kanban: podstawowe zasady i praktyki Kanban, takie jak np. wizualizacja (ang. Visualisation), ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management) .

Podstawowe zastosowania Kanbana na poziomie zespołu, projektu i produktu, umożliwiające efektywne dostarczanie wartości klientom i rozwijanie pracowników.

Historie „z życia” i … zagadki.

Jaka jest struktura kursu?

Kurs podzielony jest na bloki tematyczne, zawierające lekcje dotyczące konkretnych tematów, takich jak:

 • Świat biznesu oraz projektów i produktów w czasach VUCA

 • Zwinność biznesowa i Kanban

 • Lean i Kanban

 • Kanban: podstawowe koncepcje

 • Kanban: podstawowe zasady i praktyki

 • Wizualizacja

 • Ograniczanie prac w toku

 • Zarządzanie przepływem

 • Limit prac w toku

 • Podstawowe metryki: czas realizacji i przepustowość

 • Podsumowanie kursu

Następny rekomendowany przez nas kurs

Kontynuacją tematyki kursu jest nasz inny kurs: ”Kanban II – Kanban w praktyce”, przedstawiający zastosowania podejścia Kanban i jego zasad i praktyk, takich jak np. ograniczanie poziomu prac w toku (ang. WIP limit), zarządzanie przepływem (ang. Flow Management), czy wizualizacja (ang. Visualization) na poziomie zespołu, projektu i produktu oraz firmy, tak by efektywnie dostarczać wartość klientom i umożliwić rozwój pracownikom, czyli zagadnienia, które NIE są prezentowane w tym kursie.

Screenshots

Kanban I – Fundamenty Podejścia Kanban - Screenshot_01Kanban I – Fundamenty Podejścia Kanban - Screenshot_02Kanban I – Fundamenty Podejścia Kanban - Screenshot_03Kanban I – Fundamenty Podejścia Kanban - Screenshot_04

Content

Wprowadzenie

Wprowadzenie do Kursu

Zwinność Biznesowa i Kanban

Świat Biznesu w Czasach VUCA
Zwinność Biznesowa
Od Celów Biznesowych do Kanbana cz. 1
Od Celów Biznesowych do Kanbana cz. 2

Lean i Kanban

TPS, Lean i Kanban cz. 1
TPS, Lean i Kanban cz. 2

Kanban: Wprowadzenie

Kanban: Co To? Po Co?
Kanban: Podstawowe Koncepcje cz. 1
Kanban: Podstawowe Koncepcje cz. 2
Odcienie Kanbana

Kanban: Zasady i Praktyki

Kanban: Zasady i Praktyki cz. 1
Kanban: Zasady i Praktyki cz. 2
Kanban w Zespole Scrumowym

Praktyki Kanban: Wizualizacja

Wizualizacja - Typy Prac cz. 1
Wizualizacja - Typy Prac cz. 2
Wizualizacja - Typy Prac cz. 3
Wizualizacja - Inne Elementy cz. 1
Wizualizacja - Inne Elementy cz. 2

Praktyki Kanban: Zarządzanie Przepływem

Flow i Empiryzm cz. 1
Kanban, Empiryzm i Scrum
Flow i Empiryzm cz. 2

Praktyki Kanban: Ograniczanie Prac w Toku

Dlaczego Ograniczanie Prac w Toku (WIP Limit)?
Limit Prac w Toku cz. 1
Limit Prac w Toku cz. 2
Limit Prac w Toku - Przykład Zastosowania

Metryki Przepływu

Metryki: Czas Realizacji
Na kiedy zrobimy?
Metryki: Przepustowość
Metryki: Wiek Zadania

Podsumowanie Kursu

Podsumowanie

Reviews

Jakub
November 11, 2021
Kurs jest prowadzony w sposób przejrzysty oraz ciekawy. Jak do tej pory, wszystkie sekcje są od siebie wyraźnie oddzielone, jednocześnie się łączac i wywierając wpływ na zaciekawienie odbiorcy.
Tomasz
January 22, 2021
Od początku bije ogromna wiedza praktyczna i doświadczenie prowadzącego. Bardzo przyjemny sposób przekazu wiedzy. No i wreszcie coś, czego brakuje mi w wielu innych kursach - podsumowanie w pigułce na końcu szkolenia!

Charts

Price

Kanban I – Fundamenty Podejścia Kanban - Price chart

Rating

Kanban I – Fundamenty Podejścia Kanban - Ratings chart

Enrollment distribution

Kanban I – Fundamenty Podejścia Kanban - Distribution chart
3652876
udemy ID
11/22/2020
course created date
12/4/2020
course indexed date
Bot
course submited by