Udemy

Platform

Türkçe

Language

Other

Category

Java ile Nesne-Merkezli Programlamaya Giriş

Java ve Nesne-Merkezli Programlama'nın temellerini öğrenin!

4.88 (461 reviews)

Java ile Nesne-Merkezli Programlamaya Giriş

Students

38 hours

Content

Apr 2021

Last Update
Regular Price

Topics


What you will learn

Java ile nesne-merkezli programlama ya da Object-Oriented Programming with Java.


Description

Bu eğitim, dünyanın en yaygın dillerinden olan Java'yı ve nesne-merkezli programlamayı (OOP), en temelinden öğretmeyi hedefler. Eğitimi almak için, öğrenmeyi tutkuyla istemek dışında bir şart yoktur. Bu eğitimde "Java"nın kelime anlamından ve tarihinden başlayarak, satır satır nasıl kod yazılır, nasıl derlenir ve çalıştırılır, varsa hataları nasıl düzeltilir, tüm bunları keyifle öğreneceksiniz. Konular en başından kalıtım ve enuma kadar detaylı bir şekilde işlenecektir.

Eğitimin başında Java dilinin en temel özelliklerini, söz dizimi kurallarını (syntax & grammar), anahtar kelimeleri, yorumları, veri tiplerini ele aldıktan sonra Java ile yordamsal (procedural) ve nesne-merkezli (object-oriented) programlamaya derin bir şekilde girilmektedir. Dolayısıyla eğitimde for, while, if-else, switch-case vb. akış kontrol (flow control) yapılarından sonra nesne oluşturma, kurucular (constructors), nesne ve sınıf alanları ve metotları, statik ve this anahtar kelimeleri ve kalıtım/miras (inheritance) konuları ele alınacaktır. Ayrıca en çok kullanılan, String, Date, vb. sınıflar ile diziler (arrays) ve enum da eğitimin konuları arasındadır.

Bu eğitimde hem algoritmik düşünceye hem de nesne-merkezli düşünceye giriş yapılacaktır. Akış kontrol yapılarının işlendiği kısımlarda yoğun algoritmik örnekler vardır. Nesneler kısmında ise farklı nesne modelleme örnekleri verilmektedir.

Java'nın yeni sürümleri çıktıkça, ele alınan konularda yenilikler olursa, bu yenilikleri ele alan yeni bölümler eğitime eklenecektir.

Bu eğitim Oracle'ın Java sertifikalarına hazırlık olarak da alınabilir.

Bu eğitim çok detaylıdır, konuları bildiğinizi düşünseniz bile, atlamadan ve sindirerek ilerleyin. Tüm örneklerini çalıştırın, oynayın, bozun, her şeyin nedenini anlayın ve tekrar çalışır hale getirin. Kendi örneklerinizi yazın, benzer teknikleri uygulayın, ödevleri muhakkak yapın. Ödevlerin çözümlerini de kod olarak paylaşacağım. Ayrıca bazı ödevlerin çözümlerini videolarda da bulacaksınız.

Eğitimin kaynak kodlarına hem Github üzerinden hem de Eclipse projesi olarak ulaşabilirsiniz. Github'da ayrıca PDF yansılar (slides) da var. (Yansılarda zaman zaman sonradan yaptığım değişiklikleri de görebilirsiniz.) Bunun için 1. bölümün resourcelarına bakın.

Bu eğitim online canlı derslerle yapıldığı için sıklıkla katılımcı sorularına cevap verdiğimi göreceksiniz. Umarım bu durum eğitimden elde edeceğiniz faydayı arttırır. Siz de ihtiyaç duyduğunuzda, eğitimle ilgili, yansılarda mesela, herhangi bir yanlışlık, düzeltme ihtiyacı vs. olduğunu düşündüğünüzde bana akin@javaturk.org adresinden bana ulaşabilirsiniz.


Content

Giriş

Eğitimin Tanıtımı

Java'ya Giriş

Java Nedir?

İlk Java Kodumuz

İlk Java Kodumuz (Devam)

Java'yı Öğrenmek

Java'nın Diğer Özellikleri

Neden Java?

Java'nın Temelleri

En Temeller

Java Kaynak Kod Yapısı

Java Kaynak Dosyası

main Metot

Ödevler

Tipler ve Değişkenler

Veri, Değişken ve Tip

Tamsayılar ve Gerçek Sayılar

Karmaşık Veri Tipleri

Değişkenler

var ile Yerel Değişken Tanımlama

Kapsam

FootballPlayer Uygulaması

Tip Çevirimleri

Değişmezlik ve final

Ödevler

İşlemciler

İşlemciler-1

İşlemciler-2

Öncelik ve Değerlendirme Sırası

Sayısal Yükseltmeler ve İşlemci Çoklu Kullanımı

Ödevler

Akış Kontrolü

Kontrol Yapıları

Tekrarlama Yapıları - while, do-while ve for

Karar Yapıları-1 - if Ailesi ve Üçlü İşlemci

Uygulama- Dikdörtgen Çizme

Karar Yapıları-2 - switch-case

break, continue ve return.mp4

Özyineleme ve Erişilemeyen Kod

Ödevler

Ödev Çözümü - MonteCarlo Simulasyonu ile Pi

Ödev Çözümü - Asal Sayılar

Diziler

Diziler - Tanımlama ve Erişim

Dizilerde for each

Çok Boyutlu Diziler

Arrays Sınıfı

main Metoda Parametre Geçme

Ödevler

Ödev Çözümü 1 - Sieve of Eratosthenes

Ödev Çözümü 2 - Stack Gerçekleştirmesi

Nesne-Merkezli Programlamaya Giriş

Nesne-Merkezli Programlamaya Giriş

Sınıflar ve Nesneleri

Giriş

Nesnenin Durumu: Alanlar

Nesnenin Davranışları: Metotlar

Sağlıklı Metotlar (Clean Code)

İmza, Arayüz ve Çoklu Kullanım

Metotlarla Alakalı Bazı Detaylar

Durumlu ve Durumsuz Nesneler

Ödevler

İleri Sınıf ve Nesne Özellikleri

Kuruculara Giriş

Kurucuların Çoklu Kullanımı

this

static'e Giriş

Ne zaman static?

Başlatma Blokları

Başlatma Sırası

Bellek Yapısı ve Çöp Toplama

Ödevler

Sınıfların Organizasyonu

Paket

Paketler Arası Erişim

Paket ve Dizin

Classpath

Eclipse'de Paket ve Classpath

Sarmalama ve Erişim Yönetimi

Sarmalama ve Bilgi Saklama

Sınıf Erişim Kontrolü

get/set Metotları

JavaBean

Değişmez Nesne

Ödevler

Tekrar Kullanım ve Miras

Giriş

Bileşim

Mirasa Giriş

Tekli ve Çoklu Miras

Kurucular ve super

Başlatma ve Miras

super ve Gizleme


Reviews

U
Utku14 April 2021

Yazılım konusunda deneyimi olan biriyim ve Oracle'ye ait sertifakalar için kendimi geliştirmeye çalıştırıyorum. Java ile ilgili daha önce de eğitimler almıştım. Benim nazarımda bu kurs, katıldığım kurslar arasında en iyi Türkçe eğitim. Akın Hoca'nın hazırladığı notlar üzerinden, Akın Hoca'nın anlatımıyla birlikte geçmek, benim için çok faydalı oldu. Kurs içerisinde, almak istediğim sertifaka için nasıl çalışılması gerektiğine dair yönlendirmeler var. Bu yönlendirmeler, daha iyi kod yazabilmek için de çok faydalı. Kurs, Java'nın ilk konularını kapsıyor. Kursu daha rahat takip edebilmek için, herhangi bir yazılım diline biraz aşina olmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Yazılımda bir konuyu öğrenirken, daha önce anlatılmamış bazı konuları bilmek gerekebiliyor. Kurs içerisinde Java'nın ilk konuları ile yazılabilen bir proje örneği olmasını da isterdim açıkçası. Akın Hoca'nın bir projeyi gerçekleştirken nasıl bir yol izlediğini görmek ve onun deneyimlerinden faydalanmak, eminim bana çok şey katacaktır. Bu eğitimi hazırladığı için Akın Hoca'ya teşekkür ederim. Kendisinin diğer eğitimlerini de tamamlamaya çalışacağım.

E
Emincan2 April 2021

Bilgisayar mühendisliği okuyan ve Java diline aşırı ilgi duyan birisi olarak , Java dilinde kendimi daha çok geliştirebilmek için bir kaç farklı eğitim bitirdim. Ancak hiç birisinde bu kadar ince detaylar verildiğini görmedim. Herkesin emeğine sonsuz saygım var ancak Akın hocanın Java dilinde ki tecrübesi ve bilgisi Udemy Türkiye üzerinde başka kimse de göremeyeceğiniz seviyelerde. Kurslarını satın aldığımda sıfırdan başlama kararı almıştım ve çok doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Her konu da o kadar ince ve gerekli detaylar veriyor ki daha önceden öğrenmiş olsanız bile neden öğrendiğinizi ve ne için kullandığınızı daha çok kavrıyorsunuz. Akın hocanın böyle bir eğitim seti ile bana kattıkları ve katacakları için teşekkür ederim, daha çok kişiye ulaşmasını gönülden diliyorum.

K
Kerem26 March 2021

Çok güzel dokümantasyon ile aktarılan ince ama gerekli bilgilerin olduğu ilk kez 1.0x hızında izlediğim hatta bazen geri sarıp bazı noktaları tam olarak sindirmek istediğim bir kurs içeriğiyle karşılaştım. Eğer mühendislik okuyorsanız düşünmeden kaydolun! Teşekkürler Akın hocam bu fiyata bu içerik gerçekten kaçmamalı.

A
Amil25 March 2021

Azərbaycandan Salamlar. -Bu tipdə (kalitede) Java video kursunu uzun zamandır axtarırdım (aramışdım). 20 illik (yıllık) təcrübə ilə bu dərsləri hazırlamaq, Java'nı 0-dan bilməyənlər üçün Javanı başqa digər kurslardan öyrənib də anlamayanlar, tam-tamına qavramayanlar üçün gözəl kursdur. Tək Java yox həm də Obyekt (nesne) Yönümlü Proqramlamanın Məntiqini (Mantığını) öyrədən bir kursdur. Sonda Sertifikat da verir. Bu kursun ardı-davamı (daha gelişmiş) olan da var, Java ilə Funksiyonel Progrmala. Onu da birgə öyrəndikdə hər şey tam yerinə oturur. Üstəlik Hoca ilə bağlantı qurub istədiyiniz sorğu-sualı burda yazmaq mümkündür. Parasını (Pulunu) Layiqincə verən (Hak eden) Kurs olmuş. Təşəkkürlər!

G
Gökhan23 March 2021

Hocamın olaya felsefik yaklaşımı ve arkasındaki felsefeyi anlatması çok hoşuma gitti. Ben syntax değil de Java'yı hatta programlamayı öğrenmek istiyorum diyen herkes mutlaka almalıdır.

M
Muhammet22 March 2021

Başlangıç anlamında izlediğim en iyi kurs diyebilirim. Başlangıç olmasa bile aralarda verdiğiniz bilgiler çok faydalıydı. Çok güzel detay bilgiler veriyor ve mantığını anlatıyorsunuz. Emeğinize sağlık

A
Arif12 March 2021

Eğitimi yazılım geliştirme alanında uzman olan kişilerden aldığım tavsiye üzerine aldım. İyiki de almışım, işin felsefesine inmesi ve terminolojiyi doğru bir şekilde işlemesi, izlediği metod gerçekten çok iyi. Eğitim için çok teşekkürler.Emeğinize sağlık...

H
Halil7 March 2021

Java dilini öğrenirken, büyük resmi de görüp, programlama dünyasında neler olduğunu ve nerede olduğunuzu görebildiğiniz bir eğitim. Saygıdeğer eğitmene hürmetlerimi sunarım.

Y
Yağmur6 March 2021

Henüz tüm kursu tamamlayamadım ancak static kavramını bu kurs sayesinde kavrayabildim. Gerçekten Akın Bey'in anlatımını çok beğendim ve bu kursu herkese tavsiye ediyorum. Bir kaç ay önce anlamakta zorlandığım konuyu tek seferde anlayabildim. Zaman ayırıp böyle bir eğitim hazırladığınız için teşekkür ederim.

S
Sude6 March 2021

Başlangıç seviyesinde değilim fakat Akın Hocanın anlatım tarzı, konuya yaklayış biçimi o kadar güzel ki bildiğinizi sandığınız bir konuyu detaylarıyla dinliyorsunuz. Söylediği her cümlenin somut bir örneğini de sunuyor sizlere. Önceden öğrenip unuttuğunuz şeyleri bir nevi aklınıza kazıyor aslında, unutmak imkansızlaşıyor :) Diğer kurslara göre çok daha kapsamlı bir eğitim olmuş, eğitimi aldıktan sonra bu konular için başka bir eğitime ihtiyacınızın olacağını sanmıyorum.

A
Atakan4 March 2021

Kursun bu denli dolu ve keyifli gececegini hic tahmin edemezdim. Akin hoca sag olsun Java'yi ögretecegine and icmis resmen. Ikinci kursu sabirsizlikla bekliyorum.

i
ishak2 March 2021

Sadece hocamızın olaya bakış açısını dinlemek, Felsefe ve yazılımın nasıl harmanlandığını öğrenmek için bile bu kurs satın alınır :) Teşekkürler hocam. Elinize emeğinize sağlık... İzlediğim en keyif verici kurslardan biri oldu.

S
Sefa28 February 2021

ilk defa bir bilgisayar bilimleri dersinde hocayla birlikte düşünüp konuyu sorguladım. sanırım nedeni hocamızın felsefi yaklaşımda bulunmasıydı. oop için mihenk taşı niteliğinde bir ders serisi olacak diye düşünüyorum. hocamın eline sağlık...

F
Fatih28 February 2021

İlk ders Java nedir? videosunu izlediğim anda, Java kurslarının Kralı'nı aldığımı anladım. Böyle geniş kapsamlı ve anlaşılır bir eğitimi bizlerle buluşturduğu için Akın Kaldıroğlu hocamıza teşekkür ediyorum.

M
MAHMUT28 February 2021

İlk dersten sürükleyici bir eğitim olduğu belli oluyor. Verdiği Hello World örneği bile kalitesini belli ediyor. Akın Hoca'nın eğitimleri gerçekten kaliteli.


Coupons

DateDiscountStatus
3/1/2021100% OFFExpired
5/13/2021100% OFFExpired
7/23/2021100% OFFExpired

3659312

Udemy ID

11/25/2020

Course created date

3/1/2021

Course Indexed date
Bot
Course Submitted by