Şan Dersi - Ses Eğitimi

Aynı gemideyiz, gelin birlikte yürütelim!

4.88 (219 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Vocal
category
instructor
1,224
students
7 hours
content
Apr 2022
last update
$29.99
regular price

What you will learn

"SANBUBBLE" indirim kodundan faydalanmak için Kuponu uygula kısmına kodu girip 34,99 tl'ye kursa sahip olabilirsiniz.

Bu kursu alan öğrencilerimiz, seslerini kontrollü ve bilinçli bir şekilde kullanmayı öğrenecekler. Yıllar içinde sesleri bozulmadan, sağlıklı kalacak.

Hobi olarak şarkı söyleyen ama insanların karşısında heyecandan ve stresten dolayı çekingen olan dostlarımız bu ders ile fazlasıyla özgüven kazanacaklar.

Telaffuzda ( kelimelerin kullanım hataları) sorun yaşayan dostlarımız için düzeltici ve fazlasıyla yol gösterici olacak bir ders olacağını garanti ediyorum.

Tüm sesli harflerin doğru ağız pozisyonunda ve doğru telaffuz ile kullanımını öğrenecekler.

Description

Şan Dersi sesinizi ve nefesinizi doğru şekilde kullanmak için verilen bir eğitimdir. Bunun yanında ses sağlığı ve telaffuz yeteneği de gelişmektedir. Şan Dersi ile konuşma problemleri ve kelimelerin yanlış telaffuzları büyük ölçüde düzelecektir. Çene yapınız, duruşunuz, özgüveniniz tamamen iyileşecektir. Fakat bu dersleri izlemeye başlamadan önce zihninizin ve odağınızın tamamen derse hazır olduğundan emin olmalısınız.

- Videolu ders yüz yüze derslerden farklıdır. Güvenli bir ders olması açısından video sırasında eğitmenin verdiği tüm talimatlara eksiksiz uymanız en doğrusu olacaktır.

- Yapılan nefes çalışmalarını yaparken baş dönmesi yaşamanız çok normaldir. Bu yüzden hemen oturabileceğiniz bir konumda ayakta durmanızı tavsiye ederim.

- Derslerin içinde bulunan "Ses Isıtma Egzersizleri" videosunu her gün çalışmalardan önce kesinlikle tekrar ederek sesinizi ısıtın aksi takdirde sesinizde sağlık problemleri yaşama ihtimaliniz olabilir.

-Sesinizi ısıttıktan sonra soğuk su içmemenizi öneririm, Çünkü ısınan ses teline soğuk su temas ettiğinde ses teli ters etki ile şoklanarak şişebilir ve istenmeyen ağrılar meydana çıkabilir.

- Bu dersin diğer tüm derslerden en önemli ayrılan tarafı 3 video içeren "Nasıl Söylenir?" bölümüdür. Bu bölümde sizler için seçtiğimiz 3 farklı tarzda eserin şan tekniğine nasıl uyarlandığını inceleyeceksiniz.

- Ses grupları erkeklerde; tenor, bariton, bas. Kadınlarda; soprano, mezzo-soprano ve altodur. Opera literatürü ise daha fazla ses türü ayrımı gerektirmektedir. Örneğin, bas, bas buffo, bas bariton, dramatik bariton, lirik bariton, lirik tenor dramatik tenor, tenor buffo gibi. Kadın seslerinde ise, dramatik soprano, spinto soprano, lirik soprano, leger soprano, subret, koloratur soprano, dramatik koloratur, mezzo-soprano, lirik mezzo, alto, lirik alto gibi. Ulaşılabilir en kalın ton kontra fa1 =43 Hz, en ince ton ise mi4=2610 Hz’dir. Bas literatüründeki en kalın ton ise re=72,6 Hz’dir. Ancak kadın seslerinde larenks ıslık sesi 4000 Hz’e kadar çıkabilmektedir. Bu ses gruplarına da hakim olarak kendi ses grubunuzu da öğrenmiş olacaksınız.

Şimdi Şan Dersinin daha çok faydasını öğrenmek için derse başla!

Screenshots

Şan Dersi - Ses Eğitimi - Screenshot_01Şan Dersi - Ses Eğitimi - Screenshot_02Şan Dersi - Ses Eğitimi - Screenshot_03Şan Dersi - Ses Eğitimi - Screenshot_04

Content

Nasıl Söylenir? - Tanıtım!

Nasıl Söylenir? - Tanıtım

Diyafram Kullanımı

Diyafram Nedir? Nasıl Kullanılır ve Diyafram Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!
Uygulamalı Diyafram Geliştirme Egzersizleri (Kısa Zamanlı)
Uygulamalı Diyafram Geliştirme Egzersizleri (Orta Zamanlı)

Sesin Vücudumuzdaki Register Bölgeleri ve Kullanım Türleri

Kalın Seslerin Tınladığı Register Bölgeleri
Orta Seslerin Tınladığı Register Bölgeleri
İnce Seslerin Tınladığı Register Bölgeleri
Registerlar arası geçiş egzersizleri

Sesli Harflerin Şan Tekniğinde Doğru Kullanımları (A,E,İ,O,U)

"A" Vokalinin Doğru Kullanımı Detaylı Egzersiz
"E" Vokalinin Doğru Kullanımı Detaylı Egzersiz
"İ" Vokalinin Doğru Kullanımı Detaylı Egzersiz
"O" Vokalinin Doğru Kullanımı Detaylı Egzersiz
"U" Vokalinin Doğru Kullanımı Detaylı Egzersiz

Şarkı Nasıl Söylenir (Öğrendiklerimizi Uygulama Pratiği)

"Sezen Aksu - Ben de Yoluma Giderim" Şarkısı (Şan Tekniği Uygulaması)
"Şebnem Ferah - Sil Baştan" Şarkısı (Şan Tekniği Uygulaması)
"Teoman - Gemiler" Şarkısı (Şan Tekniği Uygulaması)

Reviews

Berke
June 3, 2022
Yorumlara bakarak satın almıştım ama alakası bile yok gerçekten şaşırdım. videoları izlediğim için para iadesi de yapılmadı
Burak
April 13, 2022
Kursu tamamladıktan sonra tizlere rahatlıkla çıkabilmeyi, şarkıların duygularını analiz ederek dinleyiciye nasıl hissettirebileceğimi öğrendim. Şan eğitimi almak isteyenler için oldukça faydalı ve hızlı bir kurs. Dersleri atlamadan sırasıyla izlemek çok önemli arkadaşlar. Hocamıza emeklerinden, bilgilerini bizimle paylaşmasından dolayı çok teşekkür ediyorum.
Hülya
March 14, 2022
Her konu için tek bir egzersiz koymuş Gökhan Bey, fakat o kadar farkındalık yaratıyorki hatalarımıza şaşırdım. Çok teşekkür ederiz bu kadar teorik bilgiye boğmadığınız için.
Hakan
March 11, 2022
Ses Eğitimine yeni başlayan bir öğrenci için gayet basit anlatımlı ve faydalı bir ders. Kafa karıştırıcı teknik terimler yok. Emeğinize sağlık!

Charts

Price

Şan Dersi - Ses Eğitimi - Price chart

Rating

Şan Dersi - Ses Eğitimi - Ratings chart

Enrollment distribution

Şan Dersi - Ses Eğitimi - Distribution chart
1854304
udemy ID
8/13/2018
course created date
3/8/2022
course indexed date
Bot
course submited by