Gerçek proje üzerinden mimari ve statik proje çizimi

mimari ve statik proje çizimi, imar yönetmeliği, betonarme yönetmeliği, mimarlık ve mühendislik faliyetleri

4.17 (6 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Architectural Design
category
instructor
59
students
9.5 hours
content
May 2022
last update
$29.99
regular price

What you will learn

MİMARİ PROJE ÇİZİMİ

STATİK PROJE ÇİZİMİ

PROJE OFİSİ YÖNETİMİ

İNŞAAT PROJESİ AŞAMALARINI

Description

Bu kursun amacı proje ofisi açacak veya proje ofislerinde çalışmayı düşünen mimar ve mühendislerin ihtiyacı olacak tüm bilgilerin kazanılmasıdır. Kursumuz sıfırdan bir inşaat projesinin mimari ve statik projelendirmesi yapıp aşamasından oluşmaktadır. Proje örnek bir proje değil hali hazırda ruhsatlandırılacak olan projedir. Bu yüzden tüm yönetmeliklere uygun olacaktır. Projeyi ilgili yapı denetim kuruluşu ve belediye inceleme yapacak olup inceleme sonuçları da kursumuza katılan kişilerle paylaşılacaktır. Kursa olan talep doğrultusunda bir sonraki kursta da bu projenin 3 boyutlu görselleştirilmesi ve renkli plan görünümlerinin hazırlanma aşamaları işlenecektir. Kursa katılacak olan arkadaşlarla da ekstra olarak soru cevap niteliğinde faliyetler yapılacaktır, işlenilmesi gereken konular talep doğrultusunda yeni ders videolarında anlatılacaktır.Bu kursun amacı proje ofisi açacak veya proje ofislerinde çalışmayı düşünen mimar ve mühendislerin ihtiyacı olacak tüm bilgilerin kazanılmasıdır. Kursumuz sıfırdan bir inşaat projesinin mimari ve statik projelendirmesi yapıp aşamasından oluşmaktadır. Proje örnek bir proje değil hali hazırda ruhsatlandırılacak olan projedir. Bu yüzden tüm yönetmeliklere uygun olacaktır. Projeyi ilgili yapı denetim kuruluşu ve belediye inceleme yapacak olup inceleme sonuçları da kursumuza katılan kişilerle paylaşılacaktır. Kursa olan talep doğrultusunda bir sonraki kursta da bu projenin 3 boyutlu görselleştirilmesi ve renkli plan görünümlerinin hazırlanma aşamaları işlenecektir. Kursa katılacak olan arkadaşlarla da ekstra olarak soru cevap niteliğinde faliyetler yapılacaktır, işlenilmesi gereken konular talep doğrultusunda yeni ders videolarında anlatılacaktır.

Screenshots

Gerçek proje üzerinden mimari ve statik proje çizimi - Screenshot_01Gerçek proje üzerinden mimari ve statik proje çizimi - Screenshot_02Gerçek proje üzerinden mimari ve statik proje çizimi - Screenshot_03Gerçek proje üzerinden mimari ve statik proje çizimi - Screenshot_04

Content

Giriş ve mimari proje çizimi

Giriş
PLAN HAZIRLAMA
AKS VE ÖLÇÜLENDİRME
KOTLANDIRMA ,KAT AYARLARI VE KAT KOPYALAMA
TEKNİK HACİMLER VE ÇATI

Reviews

Fadıl
June 3, 2022
Adam baştan sonra bir projeyi yapmış sıfırdan başlamak derken temel seviye algılamayın. Bodoslama ortasından dalmış, 3 tane de kurs çıkar çıkmaz sipariş 5 yıldız yorumu almış. Anlatımla ilgili en ufak bir planlama yok. Biraz oradan biraz da buradan; """ha bu arada şu da var aslında önce şunu anlatayım...""" Keriz tokatlamaca. Udemy de yüzü geçti sanırım aldığım kurslar boş beleş kursları en kötü puan ile iade ediyorum ki başkalarına da denk gelmesin. Kafa şu sanırım bu kurslarda; "abi ya Udemy diye biryer var çekiyon videoyu koyyon, gelsin paralar." Youtube'ye gidin be hadi aslanlar... Özetle kurs, bi tanıdık ofise gelmiş de ee napıyonuz burda diye sormuş bu arkadaş da önündeki projeyi başlatmış anlatmaya...
Volkan
May 21, 2022
Öncelikle kurs için emeğinize sağlık. Gayet anlaşılır ve açık bir şekilde ders anlatımı yapılmış. Dersi almayı düşünen arkadaşların gönül rahatlığı ile alabileceğini söyleyebilirim.
Bünyamin
May 4, 2022
Bu kapsamda bugüne kadar bir kurs ile karşılaşmadım. Bu kursu alan herkesin kolaylıkla bireysel olarak kendi projelerini çizebileceklerine kesin bir şekilde inanıyorum.

Charts

Price

Gerçek proje üzerinden mimari ve statik proje çizimi - Price chart

Rating

Gerçek proje üzerinden mimari ve statik proje çizimi - Ratings chart

Enrollment distribution

Gerçek proje üzerinden mimari ve statik proje çizimi - Distribution chart
4639204
udemy ID
4/12/2022
course created date
4/20/2022
course indexed date
Bot
course submited by