Udemy

Platform

Türkçe

Language

Software Engineering

Category

Docker Engine

Docker CLI

4.57 (7 reviews)

Students

1 hour

Content

Jul 2021

Last Update
FREE
Regular Price

Topics

BLUE HOST
Blue Host
Fast, easy, and secure WordPress hosting in minutes + 1 free domain name
65%OFF : $2.95/month

What you will learn

Docker CLI


Description

Yazılımcı veya DBA olun ya da Linux meraklısı, bu kurs ile günlük docker kullanımınızın nerdeyse %100'ünü karşılayacak bilgiler edineceksiniz. Kurs neredeyse tamamen pratiğe dayalıdır ve en kısa sürede deneyerek öğrenmenizi sağlar. Bugüne kadar Linux hiç kullanmamış olsanız dahi, bu kurs ile iyi bir başlangıç yakalayacaksınız.

Docker, kapsayıcı adı verilen paketlerde yazılım sunmak için işletim sistemi düzeyinde sanallaştırma kullanan bir hizmet olarak platform (PaaS) ürünleri kümesidir. Kapsayıcılar birbirlerinden izole edilir ve kendi yazılımlarını, kitaplıklarını ve yapılandırma dosyalarını bir araya getirir; birbirleriyle iyi tanımlanmış kanallar aracılığıyla iletişim kurabilirler. Tüm kapsayıcılar tek bir işletim sistemi çekirdeğinin hizmetlerini paylaştığı için sanal makinelerden daha az kaynak kullanırlar. Hizmetin hem ücretsiz hem de premium katmanları vardır. Kapsayıcıları barındıran yazılıma Docker Engine denir. İlk olarak 2013 yılında başlatılmış ve Docker, Inc. tarafından geliştirilmiştir.

Docker, bir uygulamayı ve bağımlılıklarını herhangi bir Linux, Windows veya macOS bilgisayarında çalışabilen sanal bir kapsayıcıda paketleyebilir. Bu, uygulamanın şirket içi, genel bir bulut ve / veya özel bir bulut gibi çeşitli konumlarda çalışmasını sağlar. Linux üzerinde çalışırken Docker, kapsayıcıların tek bir Linux örneği içinde çalışmasına izin vermek için Linux çekirdeğinin kaynak izolasyon özelliklerini (cgroups ve çekirdek ad alanları gibi) ve birleşik bir dosya sistemini (OverlayFS gibi) kullanır. sanal makineleri başlatma ve sürdürme ek yükü.MacOS üzerinde Docker, kapsayıcıları çalıştırmak için bir Linux sanal makinesi kullanır.


Screenshots

Docker Engine
Docker Engine
Docker Engine
Docker Engine

Content

Kurulum

Live CD - Virtual Box

Virtual Box

apt install docker.io

Alternatif Kurulum

Başlangıç

Hello World

Nasıl İlerlemeli?

Sil Baştan Komutları

Temeller

pull

Hub

os-release

Run ve Giriş

Port Açmak

Arkaplanda Çalıştırmak

Kısayollar

Yönetim

Listelemek

Durdur - Başlat

Silmek

Verileri Saklama

Volume Nedir? - MySql

Nerede Saklanır

El ile Belirtmek

Yerlisi Olmak

İçine Girmek / Dıştan (Ek) Komut Çalıştırmak

Dosya Transferi

Log İncelemeleri

stats

tag

scratch

Dockerfile

Docker Hub

Kaydol - Login

push - pull

Yardım


4045192

Udemy ID

5/12/2021

Course created date

5/18/2021

Course Indexed date
Bot
Course Submitted by