Udemy

Platform

Türkçe

Language

Entrepreneurship

Category

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi

Dış Ticareti Tüm Detaylarıyla ileri düzeyde Öğrenin

4.68 (514 reviews)

Students

36 hours

Content

Dec 2020

Last Update
Regular Price

SKILLSHARE
SkillShare
Unlimited access to 30 000 Premium SkillShare courses
30-DAY FREE TRIAL

What you will learn

Dış ticarette pratik bilgilerle Dünya ticaretini geliştiren ihracat ve ithalat ile ilgili tüm bilgileri net yalın ve basit bir şekilde alacaklar


Description

Dış ticaret, şirketlerin ve Ülkelerin gelişmesi ve kalkınması için çok önemli bir konudur. Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi, başta işletmelerin ithalat ve ihracat departmanlarında çalışmayı hedefleyen profesyoneller, dış ticaret ve gümrük müşavirlik firmalarındaki pozisyonlara başvurmayı planlayanlar ile kendi işlerini uluslararası alana taşımak isteyen girişimcilere uygun güncel bir eğitim programıdır. Dünya’nın geldiği son trendlere baktığımızda iş Dünyası geleneksel ve yeni nesil iş yapma şekilleri arasında bir savaş veriyor, oyunda kalabilmek için baş döndüren hızla ilerleyen iş yapış şekillerine ayak uydurmaya çalışıyor. Artık markalar Dünyasındayız ve Dünya bir yandan marka çöplüğüne dönmüşken bir yandan da yeni nesil markalar iş dünyasının nabzını tutuyor ve yeni nesil iş modellerini hayatına geçiren çok eski markalarda günümüz hızına yetişmiş durumda. Fakat bu hızın ruhu bize şunu gösteriyor ki artık Dünya markaları çıkarmak için çok yıllar geçmesine gerek kalmadı bugün üç ayda 50.000 kullanıcıya ulaşan ’’angrybirds’’ ler var ve hatta 116 yıllık Ford Company otomobil şirketini 15 yıllık Tesla Company geçti, burada baktığınızda mevcut markalarımızın bugün işlerini çok iyi yapmaları sadece bugünü kurtarır, geleceği tasarlamak yaptığınız işin çok ilerisinde bir tasarım gerektirir.


Screenshots

Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi
Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi
Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi
Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi

Content

DIŞ TİCARETTE TESLİM ŞEKİLLERİ (INCOTERMS 2016)

TESLİM ŞEKİLLERİ AÇIKLAMA

EXW TESLİM ŞEKLİ

FAS TESLİM ŞEKLİ

FOB TESLİM ŞEKLİ

CIF TESLİM ŞEKLİ

CPT TESLİM ŞEKLİ

CIP TESLİM ŞEKLİ

DAT TESLİM ŞEKLİ

DAP TESLİM ŞEKLİ

DDP TESLİM ŞEKLİ

FCA TESLİM ŞEKLİ

CFR TESLİM ŞEKLİ

DIŞ TİCARETTE ÖDEME ŞEKİLLERİ

PEŞİN ÖDEME ŞEKLİ

MAL MUKABİLİ ÖDEME ŞEKLİ

VESAİK MUKABİLİ ÖDEME ŞEKLİ

KABUL KREDİLİ ÖDEME ŞEKLİ

KONSİNYE ÖDEME ŞEKLİ

BPO ÖDEME ŞEKLİ

AKREDİTİF ÖDEME ŞEKLİ

DIŞ TİCARETTE ÖNEMLİ DETAYLAR

İTHALAT İŞLEMLERİ

GÜMRÜKLEME İŞLEMLERİ

GÜMRÜKTE TEMSİL

İHRACATÇI OLMA ŞARTLARI

İHRACATTA KDV İADESİ

İHRACATTA DEVLET DESTEKLERİ

İHRACAT İÇİN PAZAR NASIL BULUNUR

İHRACATTA PAZARI TANIMA

İHRACATTA B2B SİTELERİNİN ÖNEMİ

İHRACATTA PAZAR ARAŞTIRMASI

İHRACATTA EŞLEŞTİRME PROGRAMI

İHRACATTA PAZAR BULMAYA GİRİŞ

İHRACATTA E-TİCARET VE SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ

İHRACAT İÇİN PAZARLAMADA SAHA ÇALIŞMASI

İHRACATTA TİCARET HEYETLERİ

DIŞ TİCARETTE FUARLARIN ROLÜ


Reviews

T
Tuğçe29 September 2020

Dış Ticarete dair bilinmesi gereken önemli bilgiler açık ve net bir dille anlatılıyor. Son derece faydalı bulduğum bir eğitim oldu. Herkese tavsiye ediyorum.

M
Meral9 September 2020

heyecan duydugum ve tam da ihtiyacım olan bir egitime basladım gayet güzel net konuya cok fazla yabancı olmama ragmen bilgilendirme ve aktarım gayet akıcıydı

E
Erdinc6 September 2020

Sıfırdan başlayan biri için çok güzel. benim gibi ayrıntıya takılan bir insansanız videolardaki arka sesler ve hışırtılar sizi rahatsız edebilir. bu arada bir dış ticaret uzmanına göre ingilizcesi gerçekten çok kötü.Sigorta ve mekan kelimelerinin ingilizce söylenişlerine internetten çok rahat bakabilirsiniz. genel anlamda sıfırdan başlayacak biri için çok öğretici bir video serisi. keşke ödeme yöntemlerinde ve ihracat türlerinde terimlerin ingilizceleride olsaydı videoda.... Her halükarda elinize emeğinize saglık.

E
Erkan24 August 2020

Sadık Bey konuya son derece hakim, bu nedenle de çok akıcı bir şekilde, herhangi bir kaynaktan okuma gereği duymadan, konuları dinlerken sıkılmayacağımız şekilde anlatıyor. Eğitim konularının planlaması da çok mantıklı sıralanmış. Belki özellikle ilgilendiğim için olacak, en beğendiğim bölüm e-ihracat oldu. E-ihracatta yeni iş modelleri konusunda verilen örnekler de son derece ilgi çekici. Sadık Bey'e teşekkür ediyorum.

K
Kadir30 July 2020

Ders içeriklerinin sürekli güncellenmesi, Hocamızın samimiyetini ve eğitimin kalitesini göstermektedir. İçerik olarak da gerçekten eğitici ve öğretici bir eğitimdir. Teşekkürler Hocam.

o
onur6 May 2020

Çok üstünkörü bir eğitim, örneğin, teslim şekilleri ile ilgili her bir teslim şeklinin neleri kapsadığının şemasını yapmak çok mu zor? Sıfır emekle hatırlanmış bir eğitim, açıkçası beklentimin çok altında. Bu paraları vermeden de bu içeriğe ulaşılabiliyor zaten. En azından elimin altında derli toplu ve fazla zaman harcamadan öğrenebileceğim veri olsun istemiştim ama, ne yazık ki bu eğitimin uzaktan yakından bu durumla ilgisi yok.

Y
Yağız10 April 2020

Bildiğim şeylerden ve temel konulardan bahsedildi.Kursun adı 'dış ticaret uzmanlığı 'olduğundan dolayı daha fazlasını beklerdim.

C
Ceren1 April 2020

Gerçekten güzel bir kurs.Hocamızın da açık ve basit örneklerle anlatımı ile daha da verimli bir şekilde geçen bir kurs süreci.

G
Gülden29 March 2020

Eğitim beklediğim gibiydi, akreditif ödeme şeklinin diğer ödeme yöntemlerinin anlatılmasını da beklerdim.

M
Murat5 March 2020

Sizler kendinizi eğitim kurumu olarak adlandırıyorsunuz ve bu işin uzmanları olarak nitelendiriyorsunuz fakat incoterms 2020 yayınlanıp yürürlüğe girmiş siz teslim şekillerinde halen 2010 incoterms teslim şekilleri olarak eğitim veriyorsunuz herkesten önce sizin işinizdeki değişiklikleri ve mevzuattaki değişiklikleri etmeniz gerekir ayrıca teslim şekilleri anlatılırken Kesinlikle İngilizce terimleri kullanılması gerekir bu yöndende eksiksiniz uluslararası teslim şekillerinden bahsediyorsanız orijinal acılımı ve söylemi olarak da değinmeniz gerekir

A
Alpti̇gi̇n3 March 2020

son iki bölümde ses problemliydi fakat terimler başta olmak üzere gayet öğretici, yol gösterici ve ilham vericiydi. Fakat daha da geliştirilebilir. Gayet yararlı ve pratiğe açık bir konu.

M
Mustafa4 February 2020

Kesinlikle hayal kırıklığı yaşadım. Kitabi bilgileri burada video çekip satmak kadar basit bir para kazanma mantığı olamaz. Başlıklar ilgi çekici içeriğine bakıyorum kocaman bir bomboş kimse kusura bakmasın ama insanların zamanını çalmaya hakkınız yok mesele para meselesi değil zaman çalma meselesi.

E
Ece15 September 2019

Bir giriş/tanıtım dersi bekledim ancak ilk ders giriş dersinden çok sanki son ders olması gerekirmiş gibi, sıralamaya uymadan konmuş.

F
Furkan5 August 2019

Genellikle bilinen şeyler üzerinde durulmuş. Aslında ihracat-ithalat olayı case(örnek olaylar ile) anlatılırsa daha da iyi kavranılacak bir olaydır. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda hocamızın örnek vakalarla bu eğitimi daha da derinleştireceğini ümit ediyorum. Emeğinize sağlık. ?

T
Tuğça1 April 2019

evet ihtiyacım olan bilgileri alıyorum şuan da bence gayet yararlı net ve kısa acıklamalarla kafam da karısmıyor


Coupons

DateDiscountStatus
5/1/2021100% OFFExpired
5/6/2021100% OFFExpired
5/10/2021100% OFFExpired

2291285

Udemy ID

3/26/2019

Course created date

11/7/2019

Course Indexed date
Bot
Course Submitted by