Çakralar için Kundalini Yoga Meditasyonu

Çakra Temizlemek için Meditasyon

5.00 (10 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
Other
category
instructor
21
students
2 hours
content
Jun 2022
last update
$19.99
regular price

What you will learn

Çakralar Hakkında Bilgiler

Kriya Nedir?

Mudra Nedir?

Aura Meditasyonu

Kundalini Yoga Meditasyonu

Çakralarınızı Temizlemek için Meditasyon

Mantra Nedir?

Kundalini Yoga ve Meditasyon nedir?

Şifalanma ve Şifa Gönderme Meditasyonu nasıl yapılır?

Description

Kursumuzda;

Çakralar (Temel yedi çakra - kök, sakral, solar plexus/güneş, kalp, boğaz, üçüncü göz, tepe/taç ve bonus sekizinci çakra aura),  hakkında bilgi sahibi olacağız.

Bunlar;

Anahtar Kelimesi, Rengi, Elementi, Amacı, Şeytanı, dengeli olduğundaki kişi özellikleri ve dengesi kaybolduğunda ortaya çıkan durumlar, fiziksel işlev bozuklukları, çakramızın dengesini bozacak travmalar olarak ayrı başlıklarda anlatılacak.


Çakra Mudraları Örn; Prithivi mudra, Dhyani mudra, Shankh mudra vb... mudraların görseli verilerek detayı anlatılacak.(Her çakranın ilgili çakraya iyi gelen birden fazla mudrası vardır.),  Hindistan mudra araştırmacısı Keshav Dev bir mudrayı günde 45 dk yapmayı öneriyor. Bu şekilde kronik rahatsızlıkların ve hastalıkların engellenebileceğinin araştırmasını yapmıştır. Eğer tek seferde 45 dk yapılamıyorsa gün içerisinde üçe bölerek 15 er dakika yapılabileceğini belirtiyor.


Mantra (Meditasyonlarımızı yaparken bazen çanımız çalarak çakramıza şifa verecek bazense ilgili çakranın mantrası ile şifa bulacağız. ) , Meditasyonlar esnasında çakralarımıza iyi gelecek mantralar  bizlere eşlik edecek.

Nefes (Meditasyon esnasında nefes alış-verişlerimiz ile ilgili yönlendirmeler yapılacak),

Kundalini Yoga ve Meditasyon hakkında detay bilgilere sahip olacak ve temel yedi çakraya ek olarak sekizinci çakra yani Aura için Kundalini Yoga Meditasyonlarını yaparak çakralarımızı temizleyeceğiz.


Temel Aura renklerine sahip kişilerin karakteristik özelliklerini öğrenecek Kirlian fotoğrafçılığı hakkında bilgi sahibi olacağız.


Mantralar ile nasıl şifa buluruz?  Her çakranın farklı mudrası var mıdır?

Temel yedi çakra ve Auramız hakkındaki detay bilgiler nelerdir?


sorularına cevap bulacağız.


Meditasyon derslerimiz nasıl gerçekleşecek?

Her çakra meditasyonunda ilgili çakraya ait bilgileri paylaşacağım. Bu bilgiler çakranızın pozitif olması hali ya da negatif olması halinde meydana gelebilecek bedensel zihinsel ve ruhsal durumlar nelerdir? İlgili çakranın mudrası nedir? Rengi nedir? Meditasyonu nasıl yapılır ve meditasyonu deneyimleme olarak gerçekleşecek.

Meditasyonumuzu yaparken mantralar ve nefesle birlikte yapacağımız hareketlerde odaklanın ve içinizde derinlere inin. Ellerinizi kollarınızı yüzünüzü rahatlatın. Örneğin, eridiğinizi, etrafınızdaki boşlukla bir olduğunuzu düşünebilir hissedebilirsiniz. Ellerinizde ayaklarınızda karıncalanmalar olabilir. Bu oldukça normaldir.

Gelebilecek mesajları , iç sesinizi ve sezgilerinizi dinleyin. Bu sorularınızın cevabını alabileceğiniz bir andır. Hatta sorduğunuzu bilmediğiniz soruların cevaplarını bile! Cevapları sadece siz duyabilirsiniz. Bu çok özel ve değerli bir andır.


Meditasyonlarımızda bazen şifa alacak bazen şifa göndereceğiz. Herkes bu şifadan faydalansın diye Aura meditasyonumuzu ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.


Kundalini Yoga Meditasyonlarının başlangıç ve bitiş ritüelleri vardır.

Başlangıç ritüeli: Sat Nam mantrası

Bitiş ritüeli: Ong Namo Guru Dev Namo mantrasıdır.

Meditasyonların başında ve sonunda mantralar söylenir.


Siz de hazırsanız haydi başlayalım.

Screenshots

Çakralar için Kundalini Yoga Meditasyonu - Screenshot_01Çakralar için Kundalini Yoga Meditasyonu - Screenshot_02Çakralar için Kundalini Yoga Meditasyonu - Screenshot_03Çakralar için Kundalini Yoga Meditasyonu - Screenshot_04

Content

Kundalini Yoga ve Meditasyona Giriş

Hoşgeldiniz
Kundalini Yoga ve Meditasyona Giriş

Çakra Meditasyonları

1. çakra meditasyonu
2. çakra meditasyonu
3. çakra meditasyonu
4. çakra meditasyonu
5. çakra meditasyonu
6. çakra meditasyonu
7. çakra meditasyonu
Aura Meditasyonu
4750146
udemy ID
6/24/2022
course created date
6/29/2022
course indexed date
Bot
course submited by