Udemy

Platform

Türkçe

Language

Network & Security

Category

Berqnet Firewall Eğitimi

Dünyanın En Kolay Kurulabilen ve Yönetilebilen %100 Yerli Firewall'uyla Tanışın!

4.85 (669 reviews)

Students

2.5 hours

Content

Jun 2020

Last Update
Regular Price

Topics


What you will learn

Berqnet Firewall Kurulum Yapılandırma ve Yönetimini Öğrenebileceksiniz.


Description

Günümüzde internete bağlanan cihazların artması ile birlikte ağ güvenliğini tehdit eden unsurlar da büyük oranda artmıştır. İşte ağ güvenliğini sağlayan temel ağ cihazlarının başında firewall (güvenlik duvarı) gelir. Firewall, ağımızdan içeri giren veya dışarı çıkan trafiği denetleyen ve tehlikeli olanlarını engelleyen bir ağ güvenliği cihazıdır. Yine günümüzde ağ tehditlerinin çeşitlerinin artmasıyla beraber güvenlik duvarları da yenilikçi yaklaşımlarla UTM denen (Unified Threat Management) Tümleşik Tehdit Yönetimi cihazları olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Aşağıdaki tüm özellikler tek bir ürün içinde, ekstra ve sürpriz ücretler talep edilmeden Berqnet kullanıcılarına sunulmaktadır.

 • Siber Tehditlere Karşı Etkin Koruma

 • KVKK ve 5651 Yasalarına Uyumluluk

 • Saldırı Engelleme Sistemi (IPS)

 • Şubeler Arası ve Çalışanlarla Merkez Arası Güvenli Uzak Bağlantı (VPN)

 • Web ve Uygulama Filtreleme Özellikleri

 • Misafirlere Güvenli İnternet Hizmeti Sunma (Hotspot)

 • Birden Fazla İnternet Hattını Yedekli Kullanabilme

 • Network Antivirüs Koruması

 • Mobil Uygulama Aracılığıyla Raporlara Kolay Erişim

 • Basit, Anlaşılır ve Türkçe Kullanıcı Arayüzü

 • Farklı Ürünlerle Hızlı Entegrasyon Kabiliyeti

 • %100 Yerli AR-GE

Berqnet Firewall cihazları, bu ülkenin mühendisleri tarafından geliştirilmiş &100 yerli bir firewall ürünü ve markasıdır. Türkiye'nin borsaya açık en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Logo Yazılım'ın da içinde bulunduğu Logo Teknoloji ve Yatırım Holding A.Ş. çatısı altında Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş. bir markası olan Berqnet, Türkiye'den dünyaya siber güvenlik ürünleri ihracatı yapma başarısına ulaşmış; 10.000'den fazla firma tarafından tercih edilen ve ülkemizi bu alanda çok daha ileri seviyelere getirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Tamamen Türk lirası fiyat politikasıyla işletmeleri döviz kurunun istenmeyen etkilerine karşı koruyan ve toplam satın alma maliyetlerini düşüren Berqnet cihazları; tek kutuda tümleşik bir çözüm sunarak, ileri seviye uzmanlık gerektirmeden kolaylıkla kurulabilen ve karmaşadan uzak kullanıcı dostu arayüzüyle kolaylıkla yönetilebilen özellikleri sayesinde işletmelerin ve IT ekiplerinin zamandan tasarruf etmelerine olanak tanır.

Yerel regülasyonlara tam uyumlu olarak geliştirilen Berqnet Firewall cihazları; KVKK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) ve 5651 sayılı yasa gibi ülkemizde işletmelere çok önemli sorumluluklar yükleyen kanunlar dikkate alınarak geliştirilmiştir ve geliştirilmeye devam etmektedir.


Berqnet'i Kimler Kullanabilir?

Tüm işletmelerin siber güvenlik ihtiyaçlarını çözmek için tasarlanan Berqnet’i; restoran ve kafelerden öğrenci yurtlarına, otellerden belediye kurumlarına, üretim tesislerinden enerji santrallerine, devlet kurumlarından özel işletmelere, küçük bir avukatlık bürosundan orta boyutlu bir müşavirlik firmasına kadar büyüyen, büyümek isteyen ve iş süreçleri içinde internet bulunan herkes kullanabilir.


Not 1: Bu eğitimde Berqnet Firewall UTM Cihazının kurulum, yapılandırma ve yönetimini öğreneceksiniz.

Not 2: Bu eğitim Logo Siber Güvenlik ve Ağ Teknolojileri A.Ş. sponsorluğunda Sn. Cemal Taner tarafından hazırlanmış ve kayda alınmıştır. Katkılarından ötürü kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Not 3: Tüm soru, görüş, öneri ve talepleriniz için bizimle pazarlama@berqnet.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Saygılarımızla


Screenshots

Berqnet Firewall Eğitimi
Berqnet Firewall Eğitimi
Berqnet Firewall Eğitimi
Berqnet Firewall Eğitimi

Content

Giriş

Giriş

Firewall Nedir? Berqnet Ne İşe Yarar?

Berqnet Firewall İlk Kurulum

Elimde Berqnet Yoksa Ne Yapacağım?

İzleme Ekranı

Ayarlar Ekranı-Arayüz Ayarları

DHCP, DNS, Yönlendirme Ayarları ve Ağ Analizi

Sistem Ayarları

Berqnet Mobil Uygulaması

Servis Ayarları : Bilgilendirme ve 5651 Kayıt Aktarım

Hotspot Ayarları

Paket Kurulumu, Güncelleme, VoIP ve Active Directory Ayarları

Güvenlik Ayarları

Firewall Ayarları

Firewall Uygulama Senaryoları

Web Filtre Ayarları

Web Filtre Kurallarını Düzenleme

VPN Ayarları

IPS/Uygulama Filtreleme Ayarları

Kayıtlar

Konsol Bağlantısı İle Fabrika Ayarlarına Dönme

Hotspot Kurulumu Gerçek Dünya Senaryosu

Diğer Kurslarım İçin İndirim Kuponları


Reviews

Y
Yunus4 August 2020

Güzel hazırlanmış bir içerik ama aradığım cevapları bulamadım. Fazla yüzeysel bir anlatım olmuş, kendim ayarların büyük bir bölümünü zaten kurcalayarak öğrenmiştim. Sorularınız varsa eğitimi almanıza gerek yok direk berqnet ile iletişime geçebilirsiniz.

A
Abdullah2 April 2020

BerqNET firewall konusunda yeterli seviyede bilgi sahibi oldum. Cemal hocamızın anlatımı ve gerçek hayata yönelik uygulamaları ile konu oldukça anlaşılır hale getirilmiş... Tebrik ve Teşekkür ederim.

M
Mesut30 October 2019

Kesinllikle; çünkü cihazlar hakkında yapılabilecekleri en kolay ve pratik bir biçimde uygulamak biz IT camiası için bazen büyük zaman ve yetki sorunları doğurabiliyor. Bazı profillerin hızlı geçildiği aşikar, bu da ileride çıkabilecek seneryalorla mümkün hale gelecek. Teşekkürler Cemal Hocam. Saygılar Mesut AKÇAY

S
Sezgin11 September 2019

IPS/IDS ve Hotspot işlemlerinde kaçırdığım detayları yakalamış bulundum. Sürüm berqOS 3.9.0. Yeni sürümlerdeki değişen detayların eklenmesi gerek.

F
Ferhat7 March 2019

Cihaz üzerinde ayrıntılı anlaşılır bir anlatım olmuş. Cihazı tanıma ve kurma konusunda bir eksiğiniz olmadan rahat kurulum yapmanızı sağlayan bir içerik sunuyor.

G
Gencay7 January 2019

Cemal hocam ağzına emeğine sağlık, anlatım ve konuya hakimiyet şahane. Cemal hocanın verdiği aşağıdaki eğitimleri de satın aldım. -- 1-Cisco CCNA 200-125 Eğitimi 2-Cisco Switching Eğitimi 3-Ağ Güvenliği (CCNA Security) Eğitimi

G
Gökhan20 November 2018

1 senedir bilgi işlem sektöründeyim ve berqnet i ilk kez buradan duyup eğitime çalıştım ve gayet faydalı bilgiler öğrendim. Teşekkür ederim Cemal Bey.

E
Egemen24 October 2018

Yerli üretim olan bu BerqNET Firewall cihazının eğitimini çok güzel akıcı bir şekilde anlatıyor. Teşekkürler Cemal Hocam

S
Serhan12 October 2018

Cemal hocam , tüm detaylarıyla nokta atışı olarak anlatmış olduğunuz eğitim için çok teşekkür ederim .

S
Serkan28 September 2018

evet bilgi teknolojileri danışmanlık hizmeti veriyorum ve artık firewall ı kendimiz kurup yöenetebilecek olmamız çok güzel, en azından türkçe bir arayüz ve destek alabileceğimiz bir ekip olması BerqNET ten

E
Erman27 September 2018

Amacına uygun bir kurs. Benim firewall ile ilgili hiçbir bilgim yoktu, bu kurs sayesinde bilgi ve fikir edinmiş oldum.

G
Günay27 September 2018

Kullanışı ve ayarları kolay görünem bir firewall cihazı olmakla beraber daha detaylı örneklerle açıklamalar olabilirdi diye düşünüyorum. Aklıma takılan bir nokta var belki atlamış olabilirim her yasaklanacak web adresi için ayrı ayrı web nesnesi (başka bir bölüm de olabilir adı aklıma gelmedi) yerine yasaklanmak istenilen web adreslerinin yazılabileceği bir bölüm var mıdır?

M
Mevlüt12 August 2018

Beklediğim gibi kaliteli bir eğitimdi.Tek eksik yön hızı 1.25 yaparak takip etmek zorunda kaldım dersleri. Emeğiniz için teşekkürler

M
Muhammet10 June 2018

Türkçe ve anlaşılır arayüzü ile ilk kullanacağım cihazlar arasında yerini şimdiden aldı bile. Teşekkürler Cemal Hocam Teşekkürler Udemy Teşekkürler berqNET

E
Eyüp24 April 2018

bazı konular çok yüzeysel ve hızlı açıklanarak geçildi.özellikle firewall üzerindeki tanımlamalar. web filtreleme bölümünde,kullanıcı gruplandırması nasıl yapılabilmektedir.örn:yasaklı kullanıcılar,orta düzeye de yasaklama,ve tam erişim hakkı olan kullanıcıları nasıl gruplamamız gerkiyor. Bu aklımda kalan kısmıydı. Bunun haricinde cihaz ,yazılım ve anlatım 10 üzerinden 10 diyebilirim. Satış,kurulum ve pazarlama noktasında destek veririseniz.bayi veya partner olmak isterim. Lodo Bilişim-Eyüp Eyuboğlu


1392674

Udemy ID

10/13/2017

Course created date

11/16/2019

Course Indexed date
Bot
Course Submitted by