Başlangıç Seviyesinde Substance Painter Öğrenin

Substance Painter ile modellerinizi hayalinizdeki gibi renklendirip dokulandırmak için sıfırdan öğretilen eğitim seti

3.95 (53 reviews)
Udemy
platform
Türkçe
language
3D & Animation
category
instructor
324
students
3.5 hours
content
Apr 2022
last update
$29.99
regular price

What you will learn

Substance Painter'ın kullanıcı arayüzünde gezinmeyi

Sahnenize 3D modelleri kaliteli bir şekilde aktarmayı

Substance Painter üzerinde High Poly modelinizi Low Poly modelinize Bake etmeyi

Substance Painter üzerinde oluşturacağınız maskelerle 3D modelinize daha fazla ayrıntı vermeyi

Oluşturdugunuz materyalleri kaydedip diğer modellerinize bunu kolayca aktarmayı

Oluşturduğunuz Textureları dışarıya aktarmayı

Description

Öncelikle 4 senedir düzenli olarak modelleme ve animayonla uğraşan biriyim. 2 senedir ise Substance painter ile modellerimi dokulandırıp yaptığım işi daha profesyonel bir şekilde hazır hale getiriyorum.

Bu kursu alarak sizde hazırladığınız ya da hazır olan bir modeli dokulandırabileceksiniz, modelinizin gereken yerlerine istediğiniz roughness seviyesini ya da metal seviyesini hazırlayabilecek ya da kullanacağınız maskeleme yöntemi ile programın size sunmuş olduğu 100lerce kaynakla detaylandırmak yapabileceksiniz. Örnek vermek gerekirse bir duvar dokusu yaratmak istediğiniz zaman o duvarın neresi hasarlı ya da neresinin boyası aşınmış bunu kendiniz yapabileceksiniz. Tabi ne ben ne de başkası size en iyisini öğretemeyiz şunu lütfen unutmayın ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar çok öğrenir ve o kadar çok bu işin ehli olursunuz. Bu kurs sayesinde şuna emin olabilirsiniz ki program üstünde nereyi renklendirmek ya da nereye maskeleme yapabileceğinizi o maskelemeyi olabildiğince kaliteli kullanacağınızı ya da modelinize filtrelerle renklerin akışkanlığını kolaylıkla anlayacaksınız ben en iyi öğrenmenin uygulamayla olduğuna inanan birisi olduğum için bu derste sizlerle beraber daha çok uygulamalı bir şekilde ilerleyeceğiz.

Uygulamı olarak yaptığımız derslerde kullanılan modellerin hepsi sizlere sunulacaktır ve hepsinin UVsi açık bir şekilde sizlere verilecektir.

Önemli olan tek şey programın altyapısını çok iyi kavrayabilmek bunu başardıktan sonra sizde göreceksiniz ki gelişmeye başlayacaksınız.

Bana yönelttiğiniz soruları olabildiğince hızlı yanıtlayıp kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağım.

Kullandığım programın sürümü güncel olmakla birlikte sizlerden ricam lütfen internet sitesinden en güncel sürümünü indirmeniz.Content

Giriş

Dersin İlerleyişi

Substance Painter ile çalışma

Arayüz
Navigasyon Bilgileri
Layers ve paint
Texture Set Settings
Texture Set List
Fırça Ayarları
Paint Ayarları
Hazır Materyaller
Particles
Baking
Textureları Export etme

Screenshots

Başlangıç Seviyesinde Substance Painter Öğrenin - Screenshot_01Başlangıç Seviyesinde Substance Painter Öğrenin - Screenshot_02Başlangıç Seviyesinde Substance Painter Öğrenin - Screenshot_03Başlangıç Seviyesinde Substance Painter Öğrenin - Screenshot_04

Reviews

Batu
October 24, 2022
Anlatım ses tonlaması güzel, konulara değiniş şekli biraz doğaçlama fakat Z kuşağı Youtuberları gibi sürekli ''arkadaşlar, arkadaşlar'' diye anlatması çok sinir bozucu. Her 10 kelimesinden biri ''arkadaşlar''. ''Şuraya tıklayın arkadaşlar, tıklarsanız böyle olur arkadaşlar, arkadaşlar da arkadaşlar''. Ben sinir olduğum için dersi dileyemiyorum böyle takıntılarınız varsa size de tavsiye etmem.
Bedi̇rhan
July 4, 2022
öğrenmenin en güzel yolu öğretmektir ama bu platformda bu şekilde öğrenmeyin . para ödüyoruz anlaşılar bir anlatım yok beklentilerimi karşılamadı önüne gelen video çekiyor 50 tane iyi yorum var 1 tanesi bile doğru değil, flow ile opacity nin farkını bile bilmiyosunuz.
Cahi̇t
June 25, 2022
Kursun ismi '' Baştan sona tüm ayrıntılarıyla'' yerine ''Başlangıç seviyesi'' olarak değiştirilirse bir sorun yok. Kursun şuanki durumu böyle bir içeriği taşımıyor. Öğretmenin telaffuzu ve anlatımı düzgün ,başlangıç seviyesi için tercih edebilirsiniz.
Ayhan
April 14, 2022
Öğretmenin aldığım ikinci kursu. Daha yeni başladım ama oldukça iyi gidiyor. Ellerine sağlık. Gerekli tüm bilgiler var.
Sarp
April 13, 2022
Gerçekten anlatım ve detay konusunda harika bir eğitim. İçeriği anlamak kolaydı ve eğitimin katkısını hissettim.

Charts

Price

Başlangıç Seviyesinde Substance Painter Öğrenin - Price chart

Rating

Başlangıç Seviyesinde Substance Painter Öğrenin - Ratings chart

Enrollment distribution

Başlangıç Seviyesinde Substance Painter Öğrenin - Distribution chart
4625714
udemy ID
4/3/2022
course created date
4/5/2022
course indexed date
Bot
course submited by