Animate'de Basit Animasyonlar Yapmak Çok Kolay.

Animate mantığını çok basitçe anlattım. Öğrenebileceğinden eminim. Hadi Hemen Başla!

Udemy
platform
Türkçe
language
3D & Animation
category
instructor
0
students
1 hour
content
Apr 2022
last update
$19.99
regular price

What you will learn

Animate'in timeline mantığını kolayca öğreneceksin

Ease, motiontween gibi temel elementlerden bahsedeceğiz.

Animated ile artık basit ve profesyonel animasyonlar yapabilirsin

Yaptığın animasyonlarla video sunumlar hazırlayabilirsin

Animasyon bilmek iş hayatında seni her zaman farklı kılar

Description

Sevgili arkadaşlar bu kursta, animate ile basit animasyonlar nasıl yapılır detaylı şekilde anlatıyorum. Animate'in timeline mantığını kavrayabilmeniz için ilk derste oldukça fazla tekrar yaptım. İlk dikkat etmeniz gereken noktalar frameler olmalı. Eğer framelerin ne iş yaradığını tam olarak hızlıca anlarsanız animasyonlara geçmeniz çok daha kolay olacak. Frame mantığı şöyle çalışır. Bir frame bir nesneyi sahnenin neresine koyarsan frame orada gösterir. Yani siz sahnenin ortasına bir topu birinci frame koyarsanız animate bunu birinci framede gösterir.

Eğer bu topu onuncu framede sahnenin sağ köşesine çekerseniz timeline soldan sağ hareket ederek birinci framaden onuncu frame'e kadar gelir ve topu bir sahnenin ortasında bir de sağ üst köşesinde gösterir. Dersleri izlediğiniz zaman aslında ne demek istediğimi tam olarak daha net anlatmış olacağım. Animate önceden flash olarak geçiyordu ve eskiden swf olarak görüntüleme alıyorduk. Ancak mobil cihazlar ortaya çıkınca swf adeta yok oldu. Çünkü mobilde açılmıyordu. Bu yüzden yapacağınız animasyonları kaydederken video olarak kaydetmelisiniz. Video olarak kaydettiğiniz de tüm cihazlarda görüntüleme alabilirsiniz. Kursumda en basitten başladım ve 3 ve 4.derste artık profesyonel basit animasyonlar yapabileceğiniz bilgileri vermeye çalıştım. Daha fazla bilgi ve soru için lütfen bana yorumlar kısmından ulaşın arkadaşlar. Videolarda bol bol örnekler yaptım. Siz de bu kursu izledikten sonra ne kadar çok örnek yaparsanız animate'i o kadar anlamış ve dersimizi de o kadar pekiştirmiş olursunuz diye düşünüyorum. Yorumlarda buluşalım :)

Screenshots

Animate'de Basit Animasyonlar Yapmak Çok Kolay. - Screenshot_01Animate'de Basit Animasyonlar Yapmak Çok Kolay. - Screenshot_02Animate'de Basit Animasyonlar Yapmak Çok Kolay. - Screenshot_03Animate'de Basit Animasyonlar Yapmak Çok Kolay. - Screenshot_04

Content

Basit Animasyon Dersleri

Animate animasyon kursum hakkında önizleme edinin
Animate'de timeline'ın mantığı nedir ? Tam olarak nasıl kullanılır ?
Adobe Animate'de basit animasyonlar yapmak
Ease efektleri daha gerçekçi animasyonlar
Resimlere geçiş efektler vermek
Yazılara efekt vererek animasyon oluşturmak
3553651
udemy ID
10/7/2020
course created date
4/17/2022
course indexed date
Bot
course submited by